avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Activitate termofretto

Activitate termofretto

dar primul autodenunt si la indrumarea doamnei procuror mi-am schimbat declaratia si dosarul a fost inschis!mai pot face ceva?
Buna ziua!Am si eu un caz si as dori niste sfaturi !

Pe scurt,am montat unchiului meu care este primar intr-o comuna doua centrale termice pe combustibil solid in valoare de 35 000 Ron in decursul a doi ani pe care dansul nu mi le-a platit!Sunt constient ca foarte greu mai pot scoate banii de la dansul ,insa.....am facut afaceri cu dansul iar eu i-am oferit mita in valoare totala de peste 70 000 de ron!Anul trecut am sesizat DNA si am facut auto denunt !Cei de la DNA au inceput cercetarile insa domnul primar a avut relatii si doamna procuror mi-a sugerat sa imi schimb declaratia si ca ea imi garanteaza ca imi voi primii banii!Deasemenea am facut evaziuni fiscale cu fiul domnului primar emitandu-i facturi de peste 100 000 de ron pentru a se scade de la tva dupa care eu am cesionat firma!In urma acestor facturi fiul domnului primar urma sa imi dea suma de 5 000 de ron!
Daca voi resesiza DNA si voi scoate la iveala si evaziunile fiscale facute ce voi pati eu,mai exact cati ani de inchisoare pot primi si ce pot patii dansii?
Din suflet doresc sa nu ma judecati gresit,nu vreau sa fac rau nimanui,mai ales mie,insa acest domn,daca pot sa il numesc asa,mi-a ruinat viata!Multumesc anticipat!