avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 700 soluții astăzi
Forum Activitate gicapas

Activitate gicapas

cat plateste un pfa cu venituri din agricultura pe norma de venit ,contributii de sanatate?
am cumparat o masina in 2010 si am platit o taxa de 800 euro.Mai pot sa o recuperez?
am inmatriculat o masina euro 4 in data de 22.11.2010 si am platit taxa auto 3334 lei. pot sa recuperez aceasta taxa si daca da ce documente imi trebuie? multumesc!
pentru a initia o actiune in instanta pentru recuperarea cheltuielilor reparatii spatii comune la bloc trebuie mai intai sa ma adresez unui mediator sau direct unui avocat?
trebuie sa scot certificat fiscal si un copil de al meu care are 22 ani are amenzi si cei de la taxe nu vor sa-mi elibereze certificatul. este legal? ce pot sa fac?
am schimbat acoperisul la bloc, inlocuit jgheaburi, atic si o parte de locatari nu vor sa participe financiar. cum este legal sa procedez? am sesizat asociatia dar nu s-a intamplat nimic. trebuie sa ma adresez unui avocat pentru actiune in instanta sau la un mediator?
am vandut un autoturism, am intocmit toate actele inclusiv fiscalul si cumparatorul nu o mai transcrie pe el ca nu are bani sa plateasca taxa de mediu.ce se intampla in aceasta situatie?
mi-a propus sa-i fac contract de comodat ,se mai poate daca am contract de vanzare cumparare si este trecuta la impozit pe el.
multumesc!
Discuție Radiere auto
cum procedez sa radiez masina de la impozit, daca cumparatorul nu-mi trimite certificatul de radiere din diferite motive. multumesc!
Discuție Acte auto
am vandut o masina si cumparatorul dupa ce s-a interesat de taxa de mediu doreste sa ii fac contract de comaodat ca nu are bani de taxa. ce ma sfatuiti ,care sunt dezavantajele si avantajele?multumesc!
Buna ziua! stie cineva daca amenzile se prescriu si dupa cat timp?