avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 404 soluții astăzi
Forum Activitate isa1980ro

Activitate isa1980ro

totusi, voi inchide aceasta intreprindere individuala in maxim 2-3 saptamani...
Buna ziua!
Detin o II cu sediul social in casa parintilor mei.Pana pe 13.02 este suspendata. Am de gand sa o inchid pana la aceasta data. Stiu ca declaratia pentru impozit pe cladire se face pana pe 31 martie. Pentru ca inchid aceasta intreprindere, mai este necesara declaratia pentru impozitare?
Multumesc.
Aveti dreptate. Multumesc pentru raspunsuri.
Din pacate, nici o zi. Se calculeaza feb-dec 2011 - 11 luni, ian 2012 - 12 luni? sau martie-dec 2011 - 10 luni si ian-feb-12 luni?
Buna ziua!
Sunt salariat din 1 oct 2010, cu intrerupere de 2 luni (ianuarie + februarie)- concediu fara plata. Sunt titular al unei intreprinderi individuale cu data de inscriere la ORC 9.02.2011. Toate platile sunt la zi. Primesc indemnizatia de crestere a copilului daca nasc in luna februarie 2012?
Multumesc
Buna ziua!
Detin o I.I. cu obiect principal de activ :3213, Confectionarea imitatiilor de bijuterii si a articolelor asemanatoare, si coduri secundare: Vanzare cu amanuntul in standuri, chioscuri si piete si Vanzare prin intermediul caselor de comenzi si Internet.
La completarea registrului inventar, trec fiecare margica sau material pe care il folosesc sau doar produsul finit?(colier, bratara,etc)
In plus, de cate ori trebuie completat acest registru? De fiecare data cand mai fabric/vand un produs?
Multumesc