avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Activitate andruskme

Activitate andruskme

parerea mea actiune instanta sa il obligi sa le plateasca. nu cred k exista cale administrativa aici in aceasta situatie
omul are un ctr cu asro si face desene...deci le tipareste si le si distribuie...desene gen "exit", cele de la extinctoare, cu lifturi, ceva genul...face si psi si da mai departe si acele planuri de evacuare.

Ce coduri caen sunt??
eu m-am bazat pe 4618, 4619 - unde ma incadrez?? si 7410

Sunt astea desene specializate??la ce se refera codul caen cand spune desen specializat??
multumesc
daca activez la un srl un ob de act secundar si il pastrez si pe cel principal at voi avea 2 ob de act principale??sau cum va aparea in actul constitutiv modificat??
Răspuns la discuția societate repunere pe rol
multumesc..nu imi era clar daca se publica in mo si faza cu schimbare caen.dar acum m-am lamurit..ms
Răspuns la discuția cum o scot la capat?
problema se pune daca facturile eliberate de tine sau incasate...nu imi este clar nu au fost inregistrate in contabilitate..aici e cea mai grava problema....este problema daca exista o factura intre 2 societati si una o inreg si cealalta nu....in ceea ce priveste debitul intelegete cu firma sa ii dai treptat..e cel mai bine
bafta
buna seara...am o nelamurire

Exista o scietate srl suspendata

1. Care este procedura de repunere pe rol...in functiune.
2. Individul vrea sa ii si adauge toate codurile CAEN ...firma avand doar unul singur si sa ii si schimbe codul prezent
3. Ce cod caen este potrivit pt producerea unor autocolante cu diferite inscriptii( semn incepator, diverse imagini) si distribuirea lor pe piata, la diverse magazine.

Decizia de repunere pe rol se publica in MO??Sa fac decizii dif pt repunere pe rol si restul pentru a nu plati multe caractere la MO, din cate stiu schimbarea CAEN nu se publica in MO.

Multumesc;)
Răspuns la discuția partaj credit
Conform codului civil procedurii si altor legi tot ceea ce doi soti acumuleaza in timpul casatoriei este bun comun (bunuri, case, inclusiv datorii). Exceptii: mosteniri, donatii...etc..nu e cazul aici.
Ideea e ca acel credit este considerat luat impreuna si puteti fi obligata la plata acestuia impreuna cu el. Dar totusi poti evita acest lucru daca in timpul procesului faci dovada prin inscrisuri, martori, interogatoriu...dovedeste ca acei bani i-a folosit in scopuri proprii si nu in casa.

Succes
Răspuns la discuția majorare capital social srl
am mers prima oara pe cesiune si din aprilie stau si s-a respins ca unul din ei avea fapte in cazier fiscal...timp pierdut o gramada...acum il bag pe fisu si incerc pe partea asta dar vreau sa fiu sigura care sunt actele ca ma deplasez in provincie si nu vreau sa ma intoarca alea de acolo ca imi lipseste stampila pe timbru...
Răspuns la discuția majorare capital social srl
da ei sunt de acord...dar in afara de hotarare aga, anexa hotarare aga si act constitutiv modificat mai trebuie ceva depus pt majorare??
un srl 2 asociati...capital social 200. acum vor sa intre inca 2 persoane si sa nu urmeze procedura cesiunii ca dureaza. fac o majorare de capital social cu inca 200 ron (cate 100 ron fiecare).

1. am facut hot aga pt majorare, refacut act constitutiv..ce trebuie sa mai fac ?? care este de fapt procedura pentru majorarea capitalului social cu aportul unor persoane din afara

2. dupa majorare ce fac ca sa ii scot pe vechii asociati si sa ramana doar noii asociati???