avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai Alexandru Manole

Activitate Mihai Alexandru Manole

Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Deyanira a scris:

fanem a scris:

roxana2611 a scris:

Eu nu mai inteleg nimic.
Grila inchisa sau deschisa?
Cate grile sunt la fiecare materie?
Spete sau spete si teorie?
Statutul trebuie sa cuprinda si modificarile aduse prin hot 14, 15 din iunie 2011?
Daca are cineva amabilitatea sa ma lamureasca....multumesc frumos!



Daca vom da grila deschisa / semi-deschisa/ inchisa aflam direct la examen.


In anunt este scris spetze si teorie. Tot la examen vom afla.




:D... nu ma pot abtine! In concluzie, eu zic sa nu ne mai gandim la structura examenului... e pierdere de vreme! Vedem "la fata locului" ce si cum... :)


Mda... dar cand vii dupa 2 luni de invatat pt grile(spre ex vii de la INM)... tinzi sa vrei sa sti daca se da si teorie. Ca altfel tre' sa invateti pt una altfel pt alta :D, Cat despre dispunerea grilelor in reg cadru afisat pe site-ul Baroului Bucuresti nu se spune nimic despre asta.(stiu ca la alte barori este afisat un reg care precizeaza ca vom avea forma 10-20-20-25-25). Spor la munca:)
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Eu am sunt acum 15 min si mi s-a zis ca nu se stie ce fel sunt grilele.:-?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
miticutza1 a scris:

Culmea e ca am vb la Barou acum 3 min si mi s-a zis sa urmarim siteul pt ca se centralizeaza rezultatele si se afiseaza de indata ce se termina de centralizat.
Adevarat este ca numarul mare de lucrari 5000 va face ca aceasta centralizare sa dureze foarte mult.

BAFTA!!!



e...pana una alta eu o sa dorm putin poate ma trezesc avocat...bafta la toti


Care 5000?! Am fost 1000 maxim!!! Plus ca unii au fost dati afara pt frauda.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
fanem a scris:

30% nu e deloc un procent bun inseamna ca mai bine de 700 de canditati au picat. Iar din 300 si un pic de candidatii cel putin jumate au luat cu casca ceea ce inseamna ca procentul real este in jur 15 % ceea ce nu e bine deloc;)

+

Asta cu ce mai conteaza o saptamana o cam ziceam din Decembrie, nu?

Cred ca multi dintre noi au atins capatul rabdarii si sunt deja resemnati ceea ce inseamna ca strategia a avut succes. Sa nu uitam ca si la inm s-a dat pe 26 ian examen si vor afla rezultatele finale dupa toate testarile pe 26 februarie, ceea ce inseamna ca au asteptat cu 3 luni mai putin:))



30-40% e foarte bun. Pentru ca la examen vreo 30% au venit la plesneala. Deci ai 30-40% din 70%. Cat ii priveste pe cei cu castile aia nu o sa intra prea multi.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2010
Am sunat si eu si mi-a zis ca afiseaza peste o sapt.