avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Activitate bambucu

Activitate bambucu

Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
bafta tuturor maineeeeeeee :) mult noroc...si rabdare trecem noi si peste asta!!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
nu sunt suficiente sintezele ......decat daca stapanesc civilul , penalul + p.c, p.p...bine doar in cazul asta...risti sa ai ,, lacune'' la examen!! parerea mea
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
nu sunt de ajuns sintezele pt amatorii acestora decat pt cei care stiu materia ...ca si cum ar fi invatat.o acum..am cunostinte care s.au bazat doar pe acelea si surpriza la civil au luat 3 si 4 ...so...nu va ametiti dupa sinteze ..asigurati.va ca stiti materia..si dupa jonglati cu sintezele...repet ..doar sa jonglati ...join!!!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
hmmda....mei...avem timp insa na sunt putin sceptica in ceea ce priveste....timpul pentru ca na multa materie in timp scurt....cu putin noroc si optimism..luam examenu. ma refer pentru cei ca mine....care vor ..sa ,, escaladeze himalaya":)))))))am invatat si nu ..in fac...dar na ma ambitioneaza mai mult si parca materia intra.,, pe hard mult mai bine...si decat in facultate pentru ca ..acum ma axez doar pe asta pana la ex de barou...si sper sa reusesc...nu e un examen usor...si pe lg toate astea...mai sunt si chei pe acolo...dar daca luptam intr.un final vom reusii ..toate materiile sunt imp si civil si penalul si oepa deoarece daca la una picam....asta la vista....astept de la voi noi sugestii si pareri..fel de a invatat si de va imparti timpul incepand de pe acum ma refer , pentru invatat....pana la examen si daca exista noutati , legi etc...!!!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
daca e grila sinteza???ceva model de subiecte de anul trecut?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
stie cineva.........cand se hotaraste data examenului?si din ce coduri?invatam?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
buna ziua everybody , stiti cumva la ex 2010 barou s-a dat.....grila?sau si sinteze?si daca are cineva....sub din 2010 noiembrie?

buna ziua everybody , stiti cumva la ex 2010 barou s-a dat.....grila?sau si sinteze?si daca are cineva....sub din 2010 noiembrie;):P?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Buna ziua..intrebare.dupa ce m-am vazut cu licenta in brate..ok..ma inscriu la barou pt admitere, insa dupa aceea de ce este necesar sa imi gasesc un maestru inainte de examen..?Intai se face stagiul propriu - zis si cat timp..pt a te inscrie in caz de admis la barou,.. in tabloul av stg? Dupa cat timp de la admitere ..trebuie sa imi gasesc maestru pt stg?
O problema..ar fi aceea ca mi-am gasit un avocat insa...nu are drept de semnatura , avand doar 5 ani ..de la def, practic in iulie 2012 ar dobandi dreptul acesta, insa daca m-as angaja la el si as capata experienta ..stiu ca este important , si totusi el imi gaseste un avocat intre timp cu drept de semn..exista posibilitatea eu sa raman la el..si doar stagiul..sa il fac la celalalt avocat cu drept !? Sunt un pic confuza..si am nevoie de un sfat o indrumare!Mi s-a propus sa lucrez incepand cu luna viitoare..la acest avocat..eu in prezent lucrez la alta firma nu pe domeniu juridic..pe iso..sefu meu si-ar fi exprimat dorinta ..ca dupa ce iau licenta exista posibilitatea sa ma angajez jurist..da stiu totodata ca jurist nu esti decat dupa ce te inscri ca si la barou..si faci un stagiu si dai def>...desi eu am primit oferta sa ma angajez la cabinet de av.,acum inainte de licenta sal 800.ron,.in prezent ..avand 1500 ron..eu doresc sa devin avocat? cum e mai bine? sa raman aici..sa iau licenta ,.sa ma angajez jurist stg sa fac stagiul aici..la s.c si dupa 5 ani sa ma inscriu la barou>..sau sa nu mai prelungesc..sa plec de la 1500 de ron la 800 de ron..sa capat experienta intr-un cabinet de avocatura...sa prinda si ex de barou..fiind intr-un cabinet de av..pe bani mai putin..evident ,,,luat in considerare..ca av are drept de semnatura de abia in 2012 eu dorindu-mi sa admit la barou in 2011...cu promisiunea ca se va rezolva si cu semnatura? Va multumesc si sper sa ma elucidati ..daca puteti..!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
multumesc mult:):)