avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate yonut03

Activitate yonut03

Acum câteva seri am consumat 4 beri la 0,33 cam in 1:30-2ore ,parcasem mașina blocând pe cineva ,am fost sunat să-l deblochez si fiind strada cu sens unic si negăsind alt loc in apropiere am fost nevoit sa fac un ocol de 500m moment in care am fost oprit de un echipaj de poliție ,la fiola mi-a ieșit 0,42 si am dat si 2 probe de sânge
Menționez ca nu am avut nici o secunda intenția de a ma plimba cu mașina,am permis de 14 ani si nu am avut niciodată abateri sau probleme cu legea
Ce șanse am Sami iasă sub 0,8 la sânge?
Ce urmări sunt daca am peste o,8?
Răspuns la discuția Nota de constatare
Neregulile pe care le aveam le-am remediat adik nu mai am smecherii acum si nu stiu cam ce ar trebui sa fac k ma gandesc k trebuie sa existe o portita k sa scap mai ieftin.
Au venit de la enel fiind informati de nu stiu cine cum k as avea niste "prostii" la contor si au cautat nu au gasit nici o priza "falsa" insa in cele din urma au gasit o siguranta care nu avea treaba cu contorul si mi-au facut o nota de constatare cum k un calorifer,frigider,masina de spalat functioneaza de la acea siguranta si k sunt intepat in coloana pana la contor dar nu au putut sa demonstreze chestia asta si au facut si o poza la acea siguranta. Nu am semnat nota de constatare si mi se spune k in termen de 8 zile sa ma prezint la comisie dak nu in termen de 15 zile imi taie curentul . Ce pot sa fac ??? Cam ce solutii as avea sa atac aceasta nota.