avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate adabebe

Activitate adabebe

nu are antencedente penale,taximetristu este bine acum,are 4,5 zile de spitalizare...sunt acuzati si de furt pt ca au furat masina 2 tel mobile si 700 de lei..
ce as putea eu sa ii spun avocatului sa faca?cum ar trebui sa fie facuta apararea?multumesc pt sfaturi
nu se droga,dar era sub influienta bauturilor alcolice,...
buna seara.fratele meu (18 ani)impreuna cu un ,prieten, (19ani) au luat intr-o seara taxiul pentru ai transporta intrun sat,pe drum insa sau napustit asupra taximetristului,lau batut si lau aruncat intru-un sant dupa care au furat taxiul,fratele meu neavand permis de conducere sa urcat la volanu,si au fugit...in scurt timp sau facut 2 filtre de politie pt ai opri,fratele meu avariind 2 masini...ce as putea sa fac sa il ajut sa nu faca inchisoare?acum este in arest preventiv la penintenciarul iasi,pe 22 feb o sa aiba primul proces...eu nu sunt in tara,am angajat impreuna cu mama un avocat,dar nu stiu cat de mult se implica acest avocat...este vreo sansa sa scape fara inchisoare?se poate iesi pe cautiune daca platim toate daunele?va rog daca cineva are un sfat il primesc cu bucurie caci nu stiu cum sa il ajut....:((