avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Activitate vulpita24

Activitate vulpita24

Răspuns la discuția Prescriere
Multumesc frumos
Discuție Prescriere
Buna seara!Dupa cati ani se prescrie sumele la intretinere si care sunt conditile?Multumesc
Răspuns la discuția Reinoire buletin
Pa ce nume este apartamentu?
Discuție Pronuntare
Buna seara pot anula ceva din aceeasta decizi?7
Ora estimata: 12:30
Complet: C1-Civil-STAGIARI S2 (fost C3-Civil-STAGIARI)
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea de emitere a unei ordonan?e de plată. Ordonă debitorului să plătească creditoarei, în termen de 10 de zile de la comunicarea prezentei ordonan?e, suma de 3843,94 lei reprezentând cote de între?inere restante, aferente perioadei mai 2014 – martie 2015, la care se adaugă suma de 689 lei reprezentând penalită?i de întârziere, aferente perioadei iulie 2014 – martie 2015. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare, în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucure?ti. Pronun?ată în ?edin?ă publică, astăzi, 23.06.2017.
Document: Hotarâre 5046/2017 23.06.2017.Astept un raspuns urgent sa stiu ce am de facut.Multumesc
Răspuns la discuția Minor
Pa-i tinand cont ca el in puscarie a avut doua tentative de suicid ia ar vrea sa-l cada din drepturile parintesti.Multumesc
Discuție Minor
Buna seara am si eu o intrebare .Sora mea a avut un proces cu fostu sot cu minor .Custodia a fost data la reclamanta(sora mea) in totalitate ,tatal fiind in puscarie si neavand nici un drept .Acum el a iesit dupa o perioada de 4 ani si 6 luni din puscarie si o amenita pe sora mea ca o da in judecata din nou pentru minor.Intrebarea mea este. Ce ar putea castiga el daca o da in judecata tinand cont ca sora mea ia oferit tot minorului iar el nu sa ocupat niciodata de minor de cand sa nascut ne avand venituri .Multumesc
24.03.2016
Ora estimata: 8:30
Complet: CMF1
Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: Admite in parte cererea Dispune desfacerea căsătoriei din culpa comună ,căsătorie încheiată la 11.07.2014 şi înregistrată în registrul de stare civilă al Primăriei Malu Mare sub nr. 6 / 11.07.2014 Dispune reluarea numelui purtat anterior căsătoriei de reclamantă şi anume Zamfir Dispune exercitarea autorităţii părinteşti de reclamantă asupra minorului născut la 03.01.2011 Dispune stabilirea locuinţei minorului la reclamanta Respinge capătul de cerere privind obligarea pârâtului la plata pensiei de întreţinere pentru minor Dispune obligarea pârâtului la plata in parte a cheltuielilor de judecată 100 lei către reclamantă (reprezentând parte din taxa de timbru ) Cu apel în 30 de zile (la Judecătoria Craiova de la comunicare
Document: Hotarâre 4549/2016 24.03.2016 Asta a fost procesu cu fostu sot
Răspuns la discuția Pot beneficia de prenatal?
Normal ar trebui sa se puna dar cu hotia din Romania
Răspuns la discuția Birou de credit
Buna sfatu meu da-i in judecata pe cei de la provident .Sunt niste HOTII
In urma expertizelor contabile din dosarele aflate pa rol,la diferite instante cu toate ca reprezinta in fapt aceeiasi cauza,s-au demonstrat diferente considerabile care ami sunt favorabile,expertize efectuate de catre experti contabili acreditatisi desemnati de catre instantele judecatoresti aleatoriu asa cum prevede legea.Vreau sa stiu daca in baza acestor expertize pot fi actionati in judecata datorita erorilor constatate cei din Asociatia de Propietari ,totodata daca acest fapt atrage raspunderea penala si daca da, ce articole de lege din CP si CPC pot fi invocate.Multumesc
In urma expertizelor contabile din dosarele aflate pa rol,la diferite instante cu toate ca reprezinta in fapt aceeiasi cauza,s-au demonstrat diferente considerabile care ami sunt favorabile,expertize efectuate de catre experti contabili acreditatisi desemnati de catre instantele judecatoresti aleatoriu asa cum prevede legea.Vreau sa stiu daca in baza acestor expertize pot fi actionati in judecata datorita erorilor constatate cei din Asociatia de Propietari ,totodata daca acest fapt atrage raspunderea penala si daca da, ce articole de lege din CP si CPC pot fi invocate.Multumesc