avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 392 soluții astăzi
Forum Activitate ohoratiu

Activitate ohoratiu

Sunt proprietarul unui apartament la parterul unei case, la 01 august am reziliat contractul de inchiere al apartamentului ,contractul era facut cu o firma care a intrat in insolventa.
Firma avea contract facut cu distribuitorul de gaze , in urma neplatii facturiilor s-a sistat furnnizarea de gaze , s-a pus sigiliu pe contor si a ramas o datorie de peste 2000 de lei.
Desi am crezut ca eu ca proprietar nu o sa am probleme tinand cont de faptul ca contractul a fost facut intre firma care a inchiriat apartamentul si distribuitorul de gaz , se pare ca nu e chiar asa ,cel putin asta mi-au spus cei de la gaz ,dupa parearea lor nu conteaza ca ei au contract cu firma ,daca vreau sa ma rebransez la gaz trebuie sa platesc factura.
As vrea sa stiu care e parerea dvs in legatura cu acesta situatie si daca credeti ca as putea sa fac un nou contract cu alt distribuitor de gaze .
Ca si in alte cazuri aceasta lege poate fi ocolita destul de usor dar bineinteles nu incalcata :P . 10 $ turneu de POKER cu intrarea GRATUITA pt ROMANI in FIECARE ZI cu jucatori putini .Adauga pokerparol_com in lista de Yahoo messenger pt detalii . In 10 martie 2011 , 500 $ freeroll pt romani