avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Activitate Byancka

Activitate Byancka

Buna.Am 14 ani si am o problema de cand sunt mica.Tata ma tot bate zilnic din orice motiv.Nu ma lasa afara numa pana la 7 maxim 8.Am o sora de 21 de ani pe ea nu a lovit-o niciodata.Pe mine tot timpu ma pedepseste si ma bate.Nu mai pot suporta.Tata bea aproape in fiecare zi .Uneori imi confisca telefonul si incepe sa ieie numere de la mine din agenda.Odata m-a sunat un prieten foarte bun si i-a raspuns tata si i-a spus: "Bianca i-a bataie acuma sa nu o mai cauti niciodata".M-am suparat foarte tare ca a inceput sa ma faca de ras.:((.Uneori tot imi spune sa plec de acasa sa nu mai vin niciodata inapoi ca am unde sa dorm.Atunci ma tot pune pe ganduri sa plec si sa nu ma mai intorc.M-am saturat sa fiu batuta facuta in toate felurile urate si injurata de propriul meu tata.Cand ma bate imi spune"eu te-am facut eu te omor".As vrea sa scap de aceasta problema si sa vad daca pot sa imi dau tatal in juedecata sau sa primeasca un advertizment ca ceva trebuia sa i faca politia ca si copilul are niste drepturi in viata care ar trebuii sa le respecte si adultii.As vre si eu un sfat care m-ar ajuta.Va rog frumos ca nu stiu ce sa mai fac:|