avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Activitate diana claudia

Activitate diana claudia

as dori sa stiu daca am nevoie de imputernicirea tatalui ca sa plec in romania din italia.avem o fetita de un an care are si certificat si pasaport iar eu in luna lui iulie as dori sa plec in tara fara tatal fetitei altii imi spun ca nu am nevoie de imputernicirea tatalui daca am pasaport alti ca nu pot pleca fara imputernicire si daca am pasaport.nu stiu ce sa fac?daca m/ati ajuta sa stiu ce sa fac in legatura cu imputernicirea.tin sa precizez ca nu suntem casatoriti incaaa:Dsi daca pot calatori cu avionul cu fetita?iar eu mai am dreptul de a calatori cu avionul daca imi expira pasaportul in luna in care vreau sa calatoresc?
Discuție informatie!
as dori sa stiu ce acte am nevoie pt pasaportul fetitei care este nascuta in italia dar la care deja iam depus pt traducerea certificatului romanesc,care urmeaza sa il ridicam de la ambasada si unde deja am pus deja programarea pt pasaport numai ca nu stiu ce doc trebuie sa am obligatoriu si daca imi trebuie ceva fotocopii,nu de alta dar odata ajunsi acolo este o nebuneala de nedescris...daca ati putea sa imi dati raspunsul cat de repede vas multumi tare mult.si inca o intrebare odata ce am pasaportul fetitei eu pot sa parasesc italia fara tatal fetitei sau imi trebuie procura.eu nu sunt casatorita.va multumesc