avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Activitate MihaiIancu

Activitate MihaiIancu

Răspuns la discuția Termen de incercare
Va multumesc !
Buna ziua ! am si eu o nelamurire si va multumesc anticipat pentru raspunsuri..se poate da pedeapsa cu executare dupa terminarea termenului de incercare ? sau in timpul supravegherii se poate revoca masura ?
Pedeapsa este de doi ani inchisoare,suspendata sub supraveghere pe o durata de cinci ani..are vreo importanta asta??
Pedeapsa de doi ani cu suspendare am primit-o in luna noiembrie 2009,accidentul l-am facut in aprilie 2010.
Răspuns la discuția inchisoare cu suspendare
De ce am ajuns asa greu la politie..in primul rand dupa ce mi-a spart geamul nu m-am gandit ca tot el o sa sune la politie(normal eu trebuia sa fac asta)si in minutele alea am sunat baiatul care mi-a incredintat masina si mi-a zis sa nu-mi fac griji de geam ca masina are asig. Casco si in al doilea rand nu am crezut ca am lovit-o asa de tare incat sa aiba nevoie de spitalizare si sa se ajunga la politie..pur si simplu am atins-o putin..
Răspuns la discuția inchisoare cu suspendare
Multumes pentru ajutor!
Răspuns la discuția inchisoare cu suspendare
Deci trebuie neaparat sa-i conving sa mearga sa dea declaratii..de declarat,cel mai bine sa zica exact cum s-a intamplat..chiar asa s-a intamplat,nu am mintit cu nimic..prietenul victimei a venit la geamul masinii,ma injura si ma amentinta sa ma scoata din masina..eu n-am coborat si el a lovit cu pumnul geamul si l-a spart..atunci eu am plecat.
Răspuns la discuția inchisoare cu suspendare
A,si inca ceva,in declaratia prietenului victimei scrie ca mi-a lovit geamul la masina cu pumnul si l-a spart..
Răspuns la discuția inchisoare cu suspendare
Cat de mult m-ar ajuta asta??Am doi martori care acuma nu mai vor sa se bage..oricum cred ca o sa primeasca citatii si o sa se prezinte oricum..
Răspuns la discuția inchisoare cu suspendare
Accidentul s-a intamplat cu cateva luni in urma,m-am "inteles" cu victima si NU a depus plangere impotriva mea.totusi a doua fapta a mea e in domeniul rutier,nu am mai furat nimic,nu am omorat sau violat pe nimeni..