avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Activitate inacris

Activitate inacris

Am o societate cu un numar de 60 de angajati! Am inteles ca daca am depasit numarul de 50 am niste obligatii !
Ma pote ajuta cineva cu o informatie asupra acestor obligatii?
Multumesc!
Buna seara,
Am un baiat care a terminat clasa a 8-a.Nu am completat corespunzator optiunile si am fost repartizati la un profil care nu este potrivit pentru el.
Am auzit ca se mai face o redistribuire ! Ma puteti ajuta cu o parere sau sfat ,daca cineva s-a confruntat cu asemenea situatie!
Multumesc!
Daca ziua de 30.04.2012 este libera,termenul pt depunere bilant 31.12.2011 s-a decalat pentru data de 02.05.2012?
Multumesc!
Chiar nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat?
Am sediul social in Ploiesti si sediu secundar in Mizil.La sediul social nu am activiate,la sediul secundar am 4 angajati.Am inteles ca in termen de 30 de zile trebuie sa declar sediul secundar la AFP Mizil si ca avand 4 angajati nu am obligatii de plata.Am inteles corect?Multumesc anticipat pt.lamuriri!
Va multumesc!
Va rog sa ma ajutati cu o lamurire vis-a-vis de convorbirile telefonice pe care spune ca le are inregistrate,acolo am facut referire inclusiv la ce nereguli are el in acte in general,lucru care pentru el nu este bun oricum!
Nelamurirea mea este legata de faptul ca nu stiu in ce masura imi pot face rau acele inregistrari,avand in vedere faptul ca nu are acceptul meu! [EDITAT]
Multumesc!
Multumesc pentru sfat,seara buna!
contabilitate, ma scuzati ,nu m!i-am dat seama

Ma infuriat rau atitudinea lui,deoarece din septembrie cand efectiv a inchis magazinul ( inchis la modul ca a predat spatiul nu ca a rezolvat si hartiile care era firesc sa le mai intocmessca) nu a vut habar de datoriile pe care le avea...acum cand este incoltit nu stie cum sa se scoata.

Am avut un client, Intreprindere Individuala , de la care nu mi-am incasat onorariul(nu am incheiat contract).Are control de fond si mai are la mine 2 dosare.Am refuzat sa dau dosarele fara sa-mi primesc banii.Ma ameninta acum ca ma reclama (nu am semnat nici o hartie sau proces verbal din care sa rezulte ca am acele acte).Spune ca ma reclama in baza convorbirilor telefonice inregistrate!
Care e parerea dumneavoastra?Multumesc anticipat!