avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Activitate catalina.roxana

Activitate catalina.roxana

Buna ziua!
Un funcționar public poate avea un al doilea job si la privat?
Exista vreo prevedere legală care sa ii interzică acest lucru?
Va multumesc!
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
Si eu sunt de aceeasi parere cu dvs.
Va multumesc!
Indemnizatia primitaconform legii nr. 142 privind cheltuielile pentru pregatirea, organizarea si desfasurarea alegerilor pentru autoritatile administratiei publice locale din anul 2012 poate fi luata in calcul ca si venit realizat in ultimele 12 luni pentru acordarea indeminzatiei de crestere copil?
Multumesc
Cum se acorda plaja de numere in registrul de intrare iesire si in registru cererilor pentru divort?
Un secretar UAT poate avea un al doilea job cu jumatate de norma?
Sunt interesata de un al doilea job si nu stiu daca imi permite functia.
Este vorba despre un job intr-o societate comerciala nu la stat.
Buna ziua!
Am rugamintea , dca stie cineva sa imi relateze care sunt cele mai frecvente subiecte sau intrebari ( la interviu ) la concursurile organizate de ANFP pentru concursul de secretar U.A.T.
Stiu ca difera in functie de bibliografie dar as dori sa stiu exact ceva exemple
Va multumesc!
Ca asociat intr-o SRL sunt obligat sa am incheiat CIM?
Am inteles ca se poate lucra intr-o sociatate fara contract de munca daca esti asociat sau administrator fara a avea nici o plroblema.
Ma intereseaza pentru ca am un fast -food, sunt asociat in firma, lucrez acolo si nu as vrea sa am probleme cu ITM.
Va multumesc.
Buna ziua!
Am o intrebare referitor la indemnizatia de somaj
O persoana angajata in sistemul bugetar ( primarie ) isi da demisia si si apoi se angajeaza la o firma privata pentru 1 luna dupa care este concediata din motive care nu tin de persoana salariatului ( restructurari )
Poate benficia de somaj?