avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Activitate stana marius

Activitate stana marius

spuneti-mi si mie daca stie cineva unde sau virat banii din vanzarile caselor nationalizate in perioada anilor 80......primarii....finante?si unde sai caut acum?
SUNT INTR-UN PROCES SI CELE DOUA INSTITUTII SE DAU LA O PARTE
in 1974 tatal meu cumpara un imobil nationalizat de la IJGCL BUZAU respectiv SPATIUL LOCATIV de atunci, in 1985 apare decesul tatalui meu si in 1986 pe baza certificatului de mostenitor am vindut imobilul. In anul 2000 apare un mostenitor al primului propietar caruia statul roman ia confiscat casa si o revendica iar dupa mai multe procese CURTEA DE APEL PLOIESTI hotaraste sa dea casa primului propietar si evacuarea din casa a persoanei caruia unde sunt baniiiam vindut eu casa.In situatia data acesta a fost nevoit antsa ma cheme in judecata pe mine si eu in acest proces am chemat ca garant PRIMARIA BUZAU si MINISTERUL DE FINANTE sa vedem unde sunt banii pe care ia platit tatal meu pe casa in 1974. La ultima sedinta au facut intampinare si PRIMARIA BUZAU care spune ca ei au preluat patrimoniul de stat in 2007 si ca nu are nici o responsabilitate iar MINISTERUL DE FINANTE face acelasi lucru .....ce sfat i-mi dati cu sa mai procedez urmatoarea sedinta este pe13 Mai