avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters200105

Activitate ContSters200105

Daca tot s-a discutat aici......In ce conditii se poate lua cu suspendare? Ce conditii trebuie sa indeplinesti ca sa profiti de aceasta clementa din partea tribunalului....?
Răspuns la discuția Probleme intr-un magazin. Furt?
Si prietenul meu imaginar este de acord cu domnul avocat. Daca vanzatorul nu a fost atent, asta nu il justifica pe prietenul tau - cumparatorul, sa nu achite produsul. Nu cred ca era in necunostinta de cauza, cand a vazut ca are aceeasi suma de bani cu care a plecat la cumparaturi , desi era in posesia unui bun nou cumparat. In primul rand e o chestiune de bun simt...

"Poate fi obligat cumparatorul sa platesca, avand in vedere ca el are documente din care reiese practic ca a platit?"

Fraza asta mi se pare contradictorie ...O data sustii ca virgula cumparatorul "a uitat" sa achite un produs, iar acum cauta, daca se poate, sa nu returneze nici banii? Daca nu erau camerele de luat vederi; nici ustorui n-am mancat, nici gura nu-mi miroase
Răspuns la discuția Martor
Nici nu s-a pus problema unui proces, nici macar nu stiu daca ar putea exista posibili martori la ceva ce nu s-a intamplat. Ma interesa doar facultativ .
Va multumesc, oricum !:">
Răspuns la discuția Martor
O suspiciune in legatura cu un posibil martor mincinos ...si nimic mai mult. Si vroiam sa stiu cum se poate prevenii asta...
Discuție Martor
Cat de mult conteaza un martor - unul singur, intr-un proces, ce conditii trebuie sa indeplineasca acesta pentru a fi credibil in fata instantei de judecata si daca in afara de marturia lui nu mai exista nicio alta proba....este suficienta doar marturia?