avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate aymeelaly75

Activitate aymeelaly75

Răspuns la discuția redactarea sentintei de divort
Nu stiu cum sa va multumesc la fiecare d-na avocat in parte!?...Voi proceda la evacuarea lui din casa.
In urma cu doua luni si jumatate s-a pronuntat divortul cu doi minori, de comun acord si fara motivari, dar inca nu mi s-a redactat sentinta de divort, cu toate ca am depus in urma cu doua saptamani o cerere de urgentare a redactarii acesteia. Imi puteti spune, va rog, ce se intampla? El, in calitate de parat, mi-a spus ca nu a depus vreo cerere care sa intarzie redactarea sentintei. Va rog frumos sa imi explicati ce se intampla, fiindca decizia nu este redactata de atata timp...:(Am nevoie de sentinta, deoarece paratul locuieste inca la domiciliul meu si este violent verbal si fizic si daca as solicita politia, ar trebui sa arat sentinta care face dovada ca am divortat:((. Din alt punct de vedere, paratul nu a specificat in vreo intampinare ca ar dori sa locuiasca la domiciliul care este mostenire din partea tatalui meu care a decedat in urma cu doi ani. Specific ca divortul s-a pronuntat la Judecatoria Timisoara. Va multumesc pentru raspuns anticipat !...