avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Activitate Ilincuta

Activitate Ilincuta

Multumesc, dar am specificat ca m-am lamurit, in mesajul anterior.
M-am lamurit de problema, multumesc de raspunsuri.
A fost o simpla intrebare, nu am vrut presupuneri si comentarii ca nu vrem noi proprietarii si alte interpretari.... Pe scurt vroiam sa vad daca este legal, tinand cont ca administratorul a incadrat aceste cheltuieli in lista de plata la cheltuieli de intretinere, fara explicatii. Ulterior dupa ce ne-am sesizat ni s-au dat explicatii. Dvs. nu ati fi suspicios, de aceste sume cand apar la plata? Si apoi ni s-a spus ca v-a incasa ulterior de la debitor, si ni se va restitui, dar cum?
Oricum va multumesc de raspunsuri, chiar daca unii din utilizatori au fost mai ironici la inceput.
Scuze nu am specificat utilizatorul caruia ii multumeam adrian.
Va multumec de raspuns ati fost cel mai la obiect.Intr-adevar m-am exprimat eu eronat ca vreau Legea in care se specifica, deoarece asa a motivat doamna administrator ca opreste aceste sume,conform Legii, e de fapt alta problema ne calculeaza niste sume in plus, asta a fost o motivatie din partea ei ca sunt chelt de executor, pe care le incaseaza si vroiam sa vad daca este specificat expres in lege.
Vad ca nimeni nu da o lege in care se specifica acest lucru, toti vin cu presupuneri, daca si cu parca. Acest executor a fost angajat de asociatie in vederea executarii silite a persoanei care avea debit la administratie, procesul fiind castigat normal de la asociatie. Problema este ca incaseaza de la noi aceste cheltuieli, dar a zis ca le incaseaza si de la debitor, vi se pare normal? De aceea, rugam sa imi spuneti legea in care se specifica acest lucru, dar vad ca toata lumea comenteaza pe langa subiect, credeam ca este un site unde primesti ceva concret, un sfat bazat pe o lege.
Multumesc de raspuns, dar ati putea sa imi dati o Lege, respectiv un art ? Doamna administrator a motivat ca ni le-a incasat conform legii :(. Si eu stiam ceva, dar fara sa ii arat o lege nu pot sa comentez cu ea.
Buna seara,
Intrebarea mea este, daca este corect sa suportam noi locatarii cheltuielile cu executorul judecatoresc. Doamna administrator ne-a pus sa platim aceste cheltuieli, care le-a platit pentru un locatar care a fost dat in judecata din cauza restantelor foarte mari si a castigat asociatia, si a platit aceste cheltuieli catre executorul judecatoresc, pe care ni le-a luat noua in calcul, Este corect si conform carei legi?
Multumesc!