avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 134 soluții astăzi
Forum Activitate avramescuolimpia

Activitate avramescuolimpia

Da ,exista functie de economist.Sunt economisti incadrati si la RUNOS si la contabilitate.
Va referiti la organigrama institutiei sau strict la serviciul administrativ?
Ca o paranteza la serviciul contabilitate este angajata o colega pe post de inspector de specialitate,deci este posibil?
Buna ziua,sunt incadrata pe functia de Inspector de Specialitate in cadrul Serviciului administrativ la o institutie de stat(spital). Eu am absolvit facultatea de stiinte economice cu specializarea de economist.
Intrebarea mea este urmatoarea:
Pot fi incadrata in functia de economist la Serviciul administrativ?
Mentionez ca salarizarea este identica ,fara a se impune majorari sau diminuari de salarizare care sa afecteze in vreun fel institutia sau pe mine.
Va multumesc!
Va multumesc doamna Doinita ! Mai indraznesc sa va adresez inca o intrebare si anume : daca aceasta scoatere din circuitul agricol va trebui totusi sa fie facuta la intabularea casei?
O gramada de variante,idei si la cat se schimba legile nu mai stim ce trebuie facut!
Buna ziua,asa cum am mentionat si in titlu ma intereseaza daca mai este nevoie de scoaterea unui teren intravilan din circuitul agricol pentru construirea unei case,sau scoaterea se face automat pe baza Autorizatiei de construire?
Adaug ca atat in extrasul CF cat si in Certificatul de urbanism eliberat in vederea obtinerii Autorizatiei de construire terenul apare in intravilan (s-a trecut in urma PUZ-ului).Va multumesc!
Buna ziua,
Sunt incadrata ca telefonista la un spital, deci o institutie de stat.
Vreau sa stiu daca pot solicita spor de incordare psihica si daca da,
in baza carei legi?
Sau orice alt spor in concordanta cu munca pe care o prestez.
Mentionez ca nu primesc nici un spor.
Va multumesc!
Răspuns la discuția Vesnicul PUZ
Buna ziua,
In mod normal terenul este extravilan in circuit agricol.Numai in PUG s-a trecut ca „zona industriala„.
Eu va multumesc pentru raspuns.Toate cele bune!
Discuție Vesnicul PUZ
Buna ziua,
Revin cu o noua problema legata de un PUZ.
Am cumparat un teren la marginea unei comune unde este un PUG din 2004 in care destinatia terenului este de zona industriala pe termen lung.
Intre timp noi am cumparat terenul de la o persoana fizica , care are titlu de proprietate pe parcela respectiva.
Este o problema in schimbarea destinatiei terenului pentru constructii civile?
Si cine decide acest lucru?
Va rog sa ma ajutati.Mentionez ca PUZ-ul a fost platit de noi, nu de primaria comunei respective.
Răspuns la discuția Ce urmeaza dupa PUZ?
Trebuie facut PUZ-ul .Dupa cate am inteles in PUG era trecut ca zona industriala pe termen lung , iar acuma trebuie schimbata destinatia terenului prin aprobarea Consiliului Local.Ce ma intereseaza in mod mai clar daca trebuie urmati pasii pentru scoaterea din circuitul agricol.
Asta pana la Certificatul de Urbanism.Terenul meu este de 1000mp , iar terenul pentru care se face PUZ este de 10.000 mp.
Buna ziua , am achizitionat un teren in extravilanul unei comune incadrat in circuitul agricol.
Am inceput demersurile pentru PUZ.
Ce doresc eu sa stiu sunt pasii care trebuiesc urmati mai departe....pana la demararea propriu zisa a constructiei.
Va multumesc anticipat!