avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Activitate valyb

Activitate valyb

Sunteti sigur ca Fb v-a luat banutii? Ar trebui sa aveti o factura pentru serviciile promovate. O gasiti in cont la sectiunea de administreaza reclame. Puteti merge la settings si jos in stanga aveti un meniu. Acolo aveti sectiunea de payments. Dati un click acolo si vedeti ce carduri se vad si plati facute. Atasez link cu imagine, unde ar trebui sa dati click. [ link extern ]
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
De regula, in momentul in care deveniti administrator la o pagina de Fb, aceasta se leaga de contul personal al dvs. In momentul in care ati dat promoveaza, acolo jos apare si cu ce card sa se faca plata pentru reclama respectiva. Daca aveti datele cardului salvate in contul personal de pe FAcebook, atunci reclama va fi platita cu cardul acela. Cine v-a pus administrator la pagina respectiva, nu v-a dat acces si la Contul de publicitate al paginii. De aceea orice reclama pe care dvs. o faceti pentru pagina in cauza, se va factura pe cardul pe care il aveti in contul de facebook personal. Puteti merge la Setari si la carduri sa vedeti ce card aveti acolo.
De obicei epavele se vand pe autosel.ro. Dvs nu vedeti cine cumpara. Doar dealerii si societatile care au ca scop vanzarea masinilor acces la acea platforma. Dar ar trebui sa scrie in polita casco cat valoreaza epava.
Buna seara,

Intr-adevar in Romania pentru domeniile .ro care sunt inregistrate pe persoana fizica, datele personale nu sunt publicate. Pe persoana juridica sunt vizibile. Acum, daca ati cumparat domeniul .com de la o firma din Romania, care este reseller pentru registrarii mari ( Godaddy , NameCheap etc) acestia nu sunt obligati sa respecte legile din Romani, din cate stiu.
Faptul ca va cere bani, asta face orice firma, inclusiv Godaddy, namecheap, domain.com. pentru ascunderea datelor din Whois. Avand in vedere ca nu firma din Ro, este "sponsorul" domeniului, ci este un reseller, atunci poate sa va ceara aceasta suma din prisma faptului ca si pe acestia ii costa 2 $.
Răspuns la discuția Mail ciudat
Nu raspundeti la mail.
Anaf si MFP au anuntat ca ei nu au trimis acest mail si ca toata platile se fac doar in lei.
O sa va atasez un link ca sa vedeti.
[ link extern ]
Răspuns la discuția Lucrare efectuata fara factura
Am si eu o intrebare totusi. Cum adica v-ati rugat de el ? Ii puneati factura in mana si platea pe baza acesteia. Simplu. Nu va mai bucurati pentru 10 bani castigati fara factura. Stiu ca sunt off-topic dar totusi nu inteleg cum nu i-ati putut da factura.
Răspuns la discuția BCR Asigurari
Faceti o cerere de mana prin care cereti sa vi se trimita un raspuns oficial cu motivul pentru care v-a fost respins dosarul de dauna. Cererea o trimiteti dvs. catre BCR Asigurari de Viata cu confirmare de primire. Macar sa aveti la mana raspunsul lor.
Răspuns la discuția BCR Asigurari
Buna seara,

Creditele de la BCR sunt asigurate prin BCR Asigurari de Viata. Adresa lor de contact este :
Sediul central:
Strada Rabat nr. 21, sector 1, Bucuresti, cod 011835
Tel: 021 206 9040
Fax: 021 230 6349
E-mail: office@bcrasigviata.ro

Puteti trimite un mail la adresa de mai sus sau sa sunati si sa cereti la Departamentul Daune.
In general termenul de 10 - 30 de zile este valabil in cazul in care nu se cer documente suplimentare.
Cel mai bine sunati, cereti la Daune si intrebati de dosarul dvs. E posibil sa fie in analiza sau sa se fi cerut soldul si atunci banca trebuie sa trimita soldul creditului catre asigurator.

Daca nu sunt indiscret, care a fost cauza decesului ?
Buna seara,

Stiu ca probabil nu aici este locul unde ar trebui sa intreb. Vin si eu cu o intrebare. Am un proces civil cu termen luna viitoare pe 22. Actele de tribunal au fost depuse de catre Asociatia de proprietari anul trecut. Avand in vedere faptul ca acum, este obligatorie sedinta de mediere, Asociatia nu ar trebui sa ma cheme la mediere si daca cadem la un numitor comun ( gen angajament de plata) sa se sisteze procesul ?

Multumesc.
hudro a scris:

In afara de acest aspect mi se pare ciudat sa ai 3 asigurari de viata. Daca asa este bancile trebuie sa acorde o atentie mare la solutionare.
Nu se poate sa beneficiezi de 3 despagubiri ptr acelasi risc.


Fac o mica paranteza. Se poate sa beneficiezi de 3 despagubiri pentru acelasi risc. De ce ? Pentru ca beneficiarii sunt bancile. La credite se fac de obicei certificate de asigurare in favoarea bancii , nu a familiei. Daca dvs. aveti un credit la cetelem, unul la brd si unul la ing si cu toate sunteti cu ratele la zi si aveti si o asigurare de viata la acestea nu vi se pare normal ca societatile care au preluat riscul sa achite despagubirile? Eu am trecut prin exemplul de sus si au fost achitate.