avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 452 soluții astăzi
Forum Activitate jujabila

Activitate jujabila

Răspuns la discuția ajutor
da cred ca primul ar fi cel mai ok...ca nu stii peste ani ce se intampla
Răspuns la discuția ajutor
da deci ele au renuntat.si am ramas doar eu cu mama acum vroiam sa facem contract de vanzare cumparare.dar cum sa il fac cu clauza de intretinre sau fara?sa nu poata fi atatcat never
Discuție ajutor
tatal+mama proprietari tata a murit.suntem 3 frati.acum facem succesiunea si in fata la notar surorile mele au semnat ca nu le trebuie nimic.acum intrebare e vreau sa imi faca mama mie contract de vanzare cumparare.cum ma sfatuiti sa il fac sa nu poate fii atacat niciodata.sa raman singurul proprietar
Răspuns la discuția buna ziua
si am uitat sa va zic ca in acte era trecuta si mama si tata
Răspuns la discuția buna ziua
am fost la notar iar mama+sora poate sa cedeze dar sa specifice sa cedeaza in favoarea mea ca sa nu se imparta intre mine si sora
Răspuns la discuția buna ziua
exact asa vroiam sa fac sa merg la notar.mama si sora sa imi cedeze adica eu sa raman cu 92% si apoi sa cer in insstanta pe sora cealalta e bine asa?
Discuție buna ziua
buna ziua.tatal meu a decedat si a ramas mama.nu avem sucesiunea facuta sunt eu si inca 2 surori.o sora si mama vor sa iti cedeze mie ..iar cealalta nu.ce este de facut?
Răspuns la discuția probleme despagubirea euroins
adica?invatati-ma ca nu stiu nimic habar nu am va rog
Răspuns la discuția probleme despagubirea euroins
scuze pt limbaj.chiar assa am sa fac dar ma gandeam ca opresc comision 10%si eu am suma mare
in vara anului 2009 un tamipt beat a intrrat in mine si m-a aruncat pe contrasens.in fine ne-am judecat 1 an jumate.si am primit la curtea de apel pt mine si mama mea despagubire de 2 miliarde de la euroins.am decizie definitiva si irevocabila.numai ca cei de la euoins cica dosarul meu este in regul;a trebuie sa l semneze eram programat pe 28 si tot nu am primit banii ce ma sfatuiti sa fac