avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters205085

Activitate ContSters205085

Răspuns la discuția Dosar de urmarire penala
Multumesc pentru amabilitate .
Problema este alta .In urma cu trei luni am depus plangere penala impotriva acestei persoane , in plangere am acuzat-o de racolare de persoane pentru trafic de droguri ,si complicitate .DE cand am depus plangerea nu mai stiu nimic ,am trecut pe la domnul procuror in ideea de a afla in ce stadiu se afla plangerea mea ,dar procurorul mi-a spus sa nu mai vin pana nu ma cheama dansul.
De curand am primit aceasta informatie ,precum ca aceasta persoana mai are dosar penal cu nr. pe care l-am mentionat . Informatia o am pe mail ,cu denumirea firmei unde a activat aceasta persoana .
Pot atasa plangerii mele si aceasta informatie ?
Răspuns la discuția Dosar de urmarire penala
Stiu ca plangerea a fost inregistrata cu nr.1430 05.07.2008 .Fapta savarsita este: fals in acte si insusire de bani necuveniti . Se incadreaza la evaziune fiscala?
Buna seara , poate cineva sa ma ajute a afla situatia dosarului penal nr.9395 P 2008 ,pe numele SAVU ANA .Stiu ca plangerea penala a fost depusa la parchetul de pe langa judecatoria sectorului 1.
Eu am incercat dar nu am reusit pe JUST.RO .
Multumesc
Am sa scanez cererea de chemare in judecata si i-o voi trimite pe mail ,cat priveste citatia ei ,va merge la adresa din urziceni unde ea are domiciliul . In Spania nu are cetatenie.
Multumesc
buna seara,va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat pentru a cere custodia fetitei mele in varsta de sase ani .
Nu sunt casatorit legal cu mama fetitei ,am stat foarte putin timp impreuna ,dupa care mama copilului a plecat ,iar copilul a ramas cu mine si parintii mei .
Mamei copilului sa-i spun Ioana , aceasta a lucrat la diferite firme ,a falsificat semnaturi si a scos bani din banca ,a fost prinsa si are dosar penal ,dar defapt mai multe dosare penale de la diferite firme .Nu am stiut nimic mult timp cum se descurca ea ,pe la copil trecea foarte rar ,cu un iaurt si bomboane . De un an de zile a plecat in Spania ,in tot acest timp am primit de la ea un pachet cu haine pentru fetita si o suta de euro . In spania se ocupa cu racolare de persoane ,in ideea ca le ofera un loc de munca ( sofer ) dar ei defapt sunt sageti pentru transport droguri . Am mail de la mama copilului in care recunoaste ca este implicata in aceasta < afacere > ,chiar pe nasul fetitei noastre la pacalit si acum este arestat .Mai nou am aflat ca mai are o fetita cu un alt barbat ,si acest copil este lasat la nista persoane pe care eu nu le cunosc personal .
Vreau sa o chem in judecata si sa obtin custodia fetitei noastre .Cred ca am destule dovezi ca sa o pot tine departe de copil .
Daca va fi citata la proces si se va hotara sa vina in Romania ,cu siguranta va fi arestata .
Unde trebuie sa ma adresez pentru inceput ? Nu cred ca legea va fi de parte ei ,si eu sa raman fara copil