avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Activitate TANTY

Activitate TANTY

De la persoana juridica. Dar intrebarea este daca deduc TVA trebuie , apoi trebuie sa fac si venituri cu el ?
Cum se deduce TVA la o societate care cumpara un apartament
Răspuns la discuția Calcul concediu medical
deci imi raman doar 3 lucratoare suportate de angajator , sa-nteleg ...
Am o nelamurire la calcularea zilelor de concediu medical suportate de angajator. De ex. CM se acorda la urgente (cod 06) in ziua de sambata. Care sunt cele 5 zile suportate de angajator ? Calendaristice sau lucratoare ?
Cum procedeaza o societate pentru a se inscrie si beneficia de programul rabla 2015 ?
- documentatie si reglementari pentru achizitionarea unui automobil in acest program ?
In ce conditii o societate se poate inscrie si beneficia de programul rabla 2015 ?
- documentatie si reglementari pentru achizitionarea unui automobil
O societate comerciala, platitoare de TVA, primeste in regim de consignatie bunuri de la pers. fizice (atat personale cat si din alte surse.) Care sunt obligatiile societatii vizavi de stopajul la sursa ? (16%, 5.5% CASS).
Se raporteaza in decl. 112 si 205 ?
O societate comerciala, platitoare de TVA, primeste in regim de consignatie bunuri de la pers. fizice (atat personale cat si din alte surse.) Care sunt obligatiile societatii vizavi de stopajul la sursa ? (16%, 5.5% CASS).
Se raporteaza in decl. 112 si 205 ?
O societate comerciala, platitoare de TVA, primeste in regim de consignatie bunuri de la pers. fizice (atat personale cat si din alte surse.) Care sunt obligatiile societatii vizavi de stopajul la sursa ? (16%, 5.5% CASS).
Se raporteaza in decl. 112 si 205 ?
Răspuns la discuția Tranzactie cu cod IBAN gresit
Multumesc, ati inteles foarte bine cazul si ati raspuns concret asa cum am gandit si noi.
Contul IBAN a fost corect scris din moment ce tranzactia s-a facut, numai ca nu era al vanzatorului.
cyan a inteles f. bine