avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Activitate mario200944

Activitate mario200944

da. Va fi vorba de un proces. Pe google earth sant fotograme care arata evolutia
unui drum, in timp. Cum a fost in urma cu 2 cu 4, cu 6,7 si 10 ani , si cum este acum.
Daca nu le va admite instanta de fond atunci poate vor fi admise pe apel sau in recurs.
Asa cum spuneti si dumneavoastra aceste foto sant publice si se vad destule detalii care sa v
imi sustina afirmatiile ca acel drum a fost modificat ulterior unei anumite date calendaristice.
Multumesc.
Pot folosii intr-un proces fotograme publicate pe Google Earth, daca da, in ce conditii?
Buna ziua
Am o mare rugaminte la dumneavoastra , ma puteti clarifica cat timp am pentru a putea executa o sentinta cu dispozitivul asta, din anul 2006:


Constata nulitatea absoluta a titlului de propretate........in cea ce priveste beneficiarii recontituirii dreptului de proprietate pentru suprafata de teren ...mp situate in ...tarla, parcela... si dispune emiterea unui nou titlu de proprietate pentru aceasi suprafata pe numele lui A si B

3 ani sau 10 ani?

in alta ordine de idei timp de 5 ani nu am mai trecut pe la executor . In acest timp imediat dupa ce am cerut executarea la BEJ, am avut un alt proces referitor laterenul din prima sentinta cu Comisiile terminat in ianuarie. Din ianuarie pana acum in Mai, nu am facut nimic ptr executarea sentintei vechi. Se mai poate executa sentinta din 2006 acum? MI se poate imputa ceva pentru ca nu am respectat nu stiu ce termen?

termenul de prescriptie a executarii unei hotarari judecatoresti prin care se constata nulitatea absoluta a unui titlu de proprietate in sensul introducerii unui nou beneficiar al dreptului de proprietate este de 3 ani sau 10 ani?


termenul de prescriptie a executarii unei hotarari judecatoresti prin care se constata nulitatea absoluta a unui titlu de proprietate in sensul introducerii unui nou beneficiar al dreptului de proprietate este de 3 ani sau 10 ani?

Cteste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
termenul de prescriptie a executarii unei hotarari judecatoresti prin care se constata nulitatea absoluta a unui titlu de proprietate in sensul introducerii unui nou beneficiar al dreptului de proprietate este de 3 ani sau 10 ani?
A se declara singur mostenitor. B il da in judecata si se dispune in instanta introducerea lui B alaturi de A in T.P. (nulitate absoluta in sensul includerii lui B). Inainte de asta A vinde parte din trenul din titlu. Cele doua Comisii, Judeteana si Comunala, ptr. stabilirea dreptului de proprietate refuza eliberarea noului T.P. cel vechi retragandul de la A. Incerc executarea respectivei sentinte de mai bine de 5 ani. Ce mai pot face? Se comite vreo ilegalitate daca se elibereaza T.P. pe intreaga suprafata initiala avand in vedere ca A a vandut deja parte din terenul in cauza? Multumesc
Discuție dubiu
nu stiu ce pot sa fac sa obtin un Titlu de Prorietate

A se declara singur mostenitor. B il da in judecata si se dispune in instanta introducerea lui B alaturi de A in T.P. Inainte de asta A a vandut parte din trenul din titlu. Cele doua Comisii, Judeteana si Comunala, ptr. stabilirea dreptului de proprietate refuza eliberarea noului T.P. cel vechi retragandul de la A. Incerc executarea respectivei sentinte de mai bine de 5 ani. Ce mai pot face?:sorry:Se comite vreo ilegalitate daca se elibereaza T.P. pe intreaga suprafata initiala avand in vedere ca A a vandut deja parte din terenul in cauza? Multumesc.