avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Activitate bms113

Activitate bms113


Multumesc

Revin cu o intrebare si subiectul

Am contestat un proces verbal pentru viteza (104km) si la a -l doilea termen surpriza avocaului care m-a reprezentat (si a mea personal) a fost sa constatam o antepronuntare a domnului judecator, adica la dosar era un proces verbal facut cu o zi inainte de termen, acesta descria ca a fost vizionat in camera de consiliu a judecatoriei, DVD-ului depus de IJP. Acest proces verbal fiind semnat doar de grefiera , dl judecator semnand procesul verbal in sedinta publica. Judecatorul nu a mai acceptat cererea avocatului de noi probe, acordand doar un termen scurt pentru depunerea de inscrisuri. Motiv pentru care am facut o cerere Recuzare. Sansele sunt foarte mici , chiar nule, de a fi aprobate , intr-o judecatorie mica unde judecatorul in cauza este si presedintele.

Intrebarea;

Ce parere aveti despre modul de abordare a judecatorului in cazul descris mai sus
Credeti ca au procedat corect cu acel proces verbal ? Prin care el ( Presedintele judecatoriei) cu grefiera au vizionat un DVD cu o zi inainte de termen si au pus un proces verbal la dosar pe care judecatorul il semneaza in sedinta publica.

Normal ca astazi a fost respinsa cererea mea de recuzare, doara dl. Presedinte de judecatorie ( judecatorul in cauza) mai are doua doamne judecatori in subordine , care la randul lor nu se pot pune rau cu SEFU.


Va multumesc si va doresc o seara placuta
Multumesc

Revin cu intrebarea;

Ce parere aveti despre modul de abordare a judecatorului in cazul descris mai sus?
Credeti ca au procedat corect cu acel proces verbal prin care el cu grefiera au vizionat un DVD cu o zi inainte de termen si au pus un proces verbal la dosar pe care judecatorul il semneaza in sedinta publica.
multumesc de raspuns

Pot sa obtin acest certificat de grefa de la judecatorie in perioada de 15 zile ?
Buna seara,
Am contestat un proces verbal pentru viteza (104km) si la a -l doilea termen surpriza avocaului care m-a reprezentat si a mea personal a fost sa constatam o antepronuntare a domnului judecator, adica la dosar era un proces verbal facut cu o zi inainte de termen, acesta descria ca a fost vizionat in camera de consiliu a judecatoriei DVD-ului depus de IJP. Acest proces verbal fiind semnat doar de grefiera , dl judecator semnand procesul verbal in sedinta publica. Judecatorul nu a mai acceptat cererea avocatului de noi probe , acordand doar un termen scurt pentru depunerea de inscrisuri. Motiv pentru care am facut o cerere Recuzare. Sansele sunt foarte mici , chiar nule, de a fi aprobate , intr-o judecatorie mica unde judecatorul in cauza este si presedintele.

Deci trebuie sa predau permisul in 15 zile de la pronuntare.
Din cele citite pe forum si alte surse am aflat ca domnii de la politie nu vor sa-ti primeasca permisul, astfel depasesti cele 15 zile si te mai alegi cu un plus de 30 la ce aveai deja.

Intrebare :

Ce fac daca domnii de la Politie nu vor sa-mi primeasca permisul, chiar si cu o copie a minutei de la judecatorie?