avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate daaannag

Activitate daaannag

Răspuns la discuția executare silita
multumesc de raspunsuri..am vb cu banca imi cer in fiecare sapt sa depun cate un milion..si sa le trimit cand imi e cartea de munca gata adeverinta pt a pune proptire pe 1/3 din salariu..va multumesc ca m-ati ajutat eram disperata
Răspuns la discuția executare silita
revin...au dreptul sa execute silit apartamentul parintilor,,,tinand cont ca eu doar locuiesc cu ei de nevoie aici nu sunt proprietara..si nici nu l-am depus ca garantie?datoria totala e de 2500 euro..nici macar un sfert cat apartamentul.
Răspuns la discuția executare silita
a fost girant sora mea care lucreaza dar la fel nu are nici un bun.parintii s-au dus azi la casa de pensii..maine dimineata depun cererea..si au intrebat acolo..in doua sapt le da cele 15 mil..ce mi le-au cerut banca pana maine. pe 30 incepe executarea..daca intr-o luna fac rost de bani...pot intrerupe sa scoata la licitatie?in cate zile va fi scos bunul la licitatie?sunt sigura ca fac rost de bani intro luna fiindca prietenul e plecat in strainatate..si va primi salariul el..
in cate zile imi scot bunul la licitatie publika si daca achit cele 2500 euro.intro luna pot opri asta?cum pot afla despre ce e vb in executarea silita ca nu vor sa imi zika
buna ziua nu stiu daca s-a mai discutat dar am o problema si am nevoie de un sfat. am un credit in valoare totala de 2500 euro restant de 8 luni la o banca. am ramas restanta fiindca sunt in somaj. in ianuare mi sa zis ca am fost executata silit..am sunat si mi-au zis sa achit toata suma ca nu ii intereseaza..bineinteles nu am avut de unde. acum 2 zile am primit un tel in care mi se zice sa achi 15 mil vechi in 2 zile daca nu imi executa un bun. nu au vrut sa imi zica ce bun eu stiind ca nu am absolut nimik inafara de datorii..ci doar atat mi-au zis ca apartine unei terte persoane si atat.nu stiu despre cine e vb. intrebarea mea e pot sa imi execute apartamentul parintilor?precizez ca eu am facut credit de nevoi pers fara garantii si in instiintare mi sa zis ca mi se va propti salariul. nu am avut de unde sa fac rost de cei 15 mil..pt a mai amana executarea acelui bun de care zic ei..dar azi m-am angajat.Daca se incepe executarea bunului folosit...daca adun banii intr-o luna ..pot opri licitatia?cum pot afla ce bun e vb..cand eu nici tv nu mai am?va rog sfatuti-ma ca sunt disperata..maine dimineata trebuie sa depun cei 15 mil..sa aman procedura dar nu ii am..acum azi m-am angajat...parintii mei incearca sa faca imprumut la casa de pensii pt cei 15 mil dar dureaza 2 sapt..va rog ..pot pune sechestru pe apartamentul parintilor?e corect..eu doar locuiesc cu ei..de nevoie nu am pus garantie..