avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters208842

Activitate ContSters208842

Răspuns la discuția Recurs???
Multumesc frumos pentru raspunsuri!
Răspuns la discuția Recurs???
Multumesc frumos pentru informatie!
Va rog, ma puteti ajuta cu restul intrebarilor.....sunt foarte bulversat, nu stiu ce sa fac.
Multumesc anticipat!#-o#-o
Răspuns la discuția Recurs???




Impotriva acestei decizii nu se mai poate exercita recurs, ci eventual in conditiile strict prevazute de lege una din cele doua cai extraordinare de atac - contestatie in anulare sau revizuire.
Daca sunt motive pentru exercitarea acestor cai extraordinare de atac, angajatorul poate formula o astfel de cerere.


Contestaţie în anulare - Recurs.....asa scrie la dosarul meu , pe site-ul C.A.- Craiova.
Ce inseamna asta? Un nou proces? Unde pot sa vad motivele acestei contestatii? Cand se judeca? Mai pot folosi certificatul de grefa obtinut?
Multumesc!
Răspuns la discuția Recurs???
Multumesc!
Răspuns la discuția Recurs???
Multumesc frumos pentru raspunsuri!=D>
Nu am, inca, hotararea...."solutia" este luata depe net, astept sa imi vina motivarea Instantei.
Eu am participat la un concurs de director adjunct, am semnat un contract de management pe perioada 2008-2012, si in 2010 am fost demis pe baza "reorganizarii administrativ-teritoriale", atat eu cat si Instanta am stabilit ca ultima reorganizare administrativ teritoriala a fost in 1968....Dvs ce spuneti?
Discuție Recurs???
Am pierdut un proces la Tribunalul Dolj, dar am castigat recursul la Curtea de Apel Craiova, in litigii de munca.
Scoala mai poate declara un eventual "recurs"??? Multumesc!
Solutie: admite recursul modifică sentinţa civilă în sensul că pe fond admite contestaţia anulează dec.nr.82/29.07.2010 şi dispune reintegrarea în funcţie cu plata drepturilor aferente, reactualizate la data plăţii
dosar 9686/63/2010
Răspuns la discuția Prima de vacanta in invatamant
Va multumim pentru cele indicate, ne sunt folositoare, dar, NU NE DESCURCAM IN HATISUL JURIDIC, IN NOIANUL OUG........#-oX-(
Poate va militi si de noi!:love2:
Buna ziua! Va rog in numele meu si al colegilor din cancelarie....ne puteti ajuta cu o cerere de chemare in judecata pentru prima de vacanta in invatamant?
Va multumim din inima!
dnelda@yahoo.com