avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Activitate Dana2000x

Activitate Dana2000x

Impreuna cu sotul meu avem la Predeal 4 apartamente cu 2 si 3 camere.Ma intereseaza care este modalitatea legala pentru a le inchiria, ce acte sunt necesare si unde trebuie depuse?
multumesc
Buna ziua!As dori sa intreb ce fac cu arhiva de acte contabile(facturi,chitante,monetare,note contabile etc) mai veche de 10 ani???Pot sa o depun in containerele pe care scrie hartie sau trebuie arsa??
Si inca o intrebare: trebuie sa pastrez tot anul 2003 sau numai lunile noiembrie si decembrie avand in vedere ca suntem in noiembrie 2013?
Multumesc!
Buna ziua! Am inteles ca trebuie incheiat un act aditional cu fiecare salariat care presteaza ore suplimentare sambata si duminica .Este valabil si pentru orele lucrate suplimentar in cursul saptamanii??
Daca se poate sa imi dati un model,multumesc!!
A doua problema ar fi : Trebuie depusa o adresa la ITM prin care sa comunicam faptul ca salariatii presteaza ore suplimentare in cursul saptamanii si sambata si duminica?????
Discuție Angajare minori
Buna ziua! La firma vrem sa angajam un minor ,va implini 18 ani pe 27.07.2011.Intrebarea mea este urmatoarea: trebuie anuntat ITM prin notificare scrisa ca am angajat un minor??
La suspendarea permisului mi s-a eliberat o dovada oin care scrie ca pot circula incepand cu data de 21.06.2011 pana la 06.07.2011.Intrebarea mea este: maine in 06.07.2011 mai pot circula cu aceasta dovada???mai este valabila????