avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate ViorelaD

Activitate ViorelaD

Răspuns la discuția Accident rutier soldat cu deces
Este vorba de un expert neutru. Va multumesc din suflet pentru raspunsuri
Răspuns la discuția Test poligraf
am fost la testul poligraf , am luat si documentele cu mine, din care reiese ca sufar de depresie si anxietate si cu retetele de antidepresive si internarea dar doamna nici nu a vrut sa se uite , s-a uitat la mine mi-a zis ca daca merg singura pe strada si ma spal singura pot face testul, si in plus de asta cand m-a intrebat daca am dureri frecvente i-am spus de durerile de la ceafa si a zis ca nu conteaza e de la curent.
A procedat corect? multumesc. daca nu imi este bine testul pot contesta?
Buna ziua,
am avut un accident rutier soldat cu deces, pe fondul traversarii neregulamentare. S-a intamplat pe un drum public cu 2 benzi pe sens. Un grup de tineri se aflau pe linia dubla continua ce desparte sensurile. eu tocmai ce plecasem de la semafor, de pe banda 2 si la cca 30 de metri am vrut sa trec pe prima banda , timp in care 3 dintre tinerii (4erau in total) s-au pus in miscare si mi-au aparut brusc mai aveau putin sa ajunga pe trotuar am efectuat o manevra de evitare usor spre stanga, nu am franat deoarece ei au sarit imediat pe bordura, si cand am efectuat manevra de evitare a aparut din urma si cel de-al patrulea, vb la tel nu s-a asigurat si s-a oprit brusc in mijlocul drumului, lucru declarat de martori. Doi dintre tineri au afirmat ca pasagerul din dreapta a tras de volan, lucru care nu s-a intamplat. Uul a zis ca a tras cu dreapta altul ca a tras cu stanga. In urma exeprtizei judiciare a cazut treaba cu trasul de volan, viteza 45 pe un drumc u limita de 60, accidentul putea fi evitat la viteza de 22km/h , posibilitati de evitare 0 si pericol creat exclusiv ed pietoni. acum am avut castig de cauza in isntanta de 5 ori pana la utlima infatisare , nu m-am prezentat la niciuna, cand avocatul meu nu a vrut sa imi spuna nimic din ce s-a intamplat in sala si am intrat pe internet si am vazut ca mi s-a dat reinceperea urmaririi penale si retrimiterea in judecata definitiva si irevocabila. in cele din urma s-a aprobat o contraexpertiza judiciara, cum se procedeaza la contraexpertiza?Dupa ceea ce mi s-a intamplat cu primul avocat imi este foarte frica, oricum in cel de-al doilea am incredere totala. Iar avocatul partii adverse cere intruna sa ma declar vinovata ca sa poate lua banii pe asigurarea masinii.
Intre expertiza si contraexpertiza se intampla sa iasa diferente majore?

Multumesc
Discuție Partaj in lipsa
Buna ziua,
Am si eu o intrebare. Am fost casatorita 15 ani si acum la 8 ani de la divort as vrea sa stiu daca fostul meu sot poate face ceva fara consimtamantul meu in ceea ce priveste apartamentul in al carui act de proprietate sunt trecuta si eu; ma refer la vanzare trecere pe alt nume sau sa-l puna gaj, ori sa se faca partajul in lipsa mea.

Va multumesc
Discuție Test poligraf
Pot fi supusa unui test poligraf daca iau antidepresive de cca 1 an?