avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Activitate seymour

Activitate seymour

si totusi v-am rugat dar va incapatanati sa ne pierdem timpul reciproc

asadar pt cei care imi pot da un raspuns clar: daca la prima instanta primeste sa zicem 2 ani si face recurs care este acceptat persoana in cauza intra in arest sau ea ramane in libertate pana la o sentinta finala?

Multumesc mult anticipat celor care imi vor da un raspuns pertinent.
Nu s-a pus pana acum problema de arest preventiv si nici nu exista elemente noi pt asa ceva. Nu a mai fost arestata si nici macar procurorul nu a solicitat arest preventiv in cei 2 ani de cercetare penala.

Pe mine ma intereseaza sa aflu daca i se da de exemplu 2 ani cu executare ea va intra in arest imediat sau ramane in libertate pana cand exista o sentinta definitiva de la ultima instanta care va judeca? Vorbesc strict de sentinta si nu de arest preventiv.

Multumesc. Va rog ajutati-ma cu niste raspunsuri clare.

d-na ema va rog sa va abtineti de la alte copy paste-uri inutile. Cum ar putea lua cineva 2 ani cu executare si sa nu faca recurs? Mi-ati insirat 30 situatii dar nu mi-ati dat un raspuns pe intelesul meu de om simplu. Ce ma intereseaza pe mine toate situatiile posibile cand eu am intrebat altceva?
buna ziua
Am o prietena care a comis 3 infractiuni, a fost cercetata penal si peste o luna si putin are primul termen lla tribunal. Nu a fost arestata preventiv.
Imi puteti spune va rog daca la primul termen i se da o sentinta cu executare ea va intra in arest sau va ramane in libertate pana la sentinta finala de la apel si abia atunci daca ramane cu executare va fi arestata?

Multumesc