avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Activitate daianara1988

Activitate daianara1988

Răspuns la discuția Hartuire
si poti un ordin de restrictie ???
Răspuns la discuția Hartuire
tatal meu vitreg ar fi ok???
Răspuns la discuția Hartuire
dar problema este ca nu am dovezi ... lucruriile aceste mi le spune pe gura .... nu prin mesaje sau e-mailuri....
Discuție Hartuire
am stat impreuna cu un baiat 4 ani de zile.... ne-am despartit si acum nu ma lasa in pace ... ma ameninta ... imi cere bani... as dori sa stiu cum pot sa fac o reclamatie la politie sa nu se mai apropie de mine sau in cazul in care patesc ceva este el de vine ?? am nevoie de ordin judecatoriesc?? multumesc din inima
va multumesc din suflet ;)
si cam cat ar dura eliberarea cartea de identitate provizorie ?
ok aceste demersuri le stiu .... dar nu am cum sa fac ca nu am cum sa scot duplicatul nu am actul casei ...... va rog sa ma sfatuiti unde ma pot duce
Buna dimineata prietenul meu si-a pierdut certificatul de nastere si in mai anul 2011 i-a expirat buletinul ; ei bine in luna august am fost la starea civila pentru a ridica certificatul de nastere de acolo ni s-a spus ca nu se poate deoarece are buletinul expirat si ii trebuie un duplicat de la cartea de identitate, problemea mea este urmatoarea nu are cum sa-si scoata un duplicat deoarece nu are actul casei al tatal lui , deoarece tatal lui nu vrea sa-i faca cartea de identitate l el si as avea nevoie doar de certificat pentru a-i face la mine buletinul.
Unde ma sfatuiti sa ma duc ce pot face ? va multumesc
da am inteles va multumes frumos;)
ok facem plangere ei nu au niciun venit si casa o are pe numele mamei ei .... se va transforma in civil? si am aflat ca este dat si in urmarire generala.....