avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Activitate alexanndra

Activitate alexanndra

Daca cineva a postat un anunt pe facebook cu numarul masinii mele si roaga sa il contactez, iar in comentarii altcineva comenteaza la adresa mea, e legal? Se incadreaza la defaimare sau altceva?
Nu mi se pare normal sa scrii pe o retea de socializare, atata timp cat stii masina si ii poti lasa un mesaj in geam.
Discuție Fatada blocului
Buna seara. Am si eu o problema. Locuiesc la ultimul etaj intr-un bloc de 4 etaje. Am vorbit cu o firma specializata sa ne faca fatada. Dar mi-au zis ca eu fiind la etajul 4 trebuie sa platesc mai mult deoarece este bucata care revine acoperisului( nu stiu cum se cheama) dar nici in suprafata apartamentului meu nu intra...ar fi o suprafata comuna. vecinii scara cei de pe partea cealalta a blocului impart suma ce revine acelei bucati la 4. eu de ce sa platesc mai mult? este vreo lege care m-ar putea ajuta? daca da care?
va multumesc

aaa si am semnat un contract deja cu ei...eu..multi din scara nu au semnat? se mai poate face ceva? mentionez ca numele pe contract era al mamei mele..si am semnat eu.