avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Activitate doniata

Activitate doniata

Buna ziua.
Va rog dc ma puteti lamuri intr o pbl. Am ramas pe lista de la intretinere c o datorie la penaliati de 2500lei. In momentul cand merg sa platesc intretinerea , cu care sunt la zi, mi se elibereaza o chitanta pe care nu este scris luna pe care a fost achitata suma, in schimb o parte de 10 lei ramane ca restanta la care se adauga penalitate in continuare, cumulanduse cu cea existenta
Este corect ce fc administratorul? Mentionez ca n o face pt toti care au aceiasi suma la penalitati. Va multumesc.
M am stabilit in Spania si vreau sa vand apartamentul din Romania.Va rog sa mi spuneti cum sa procedez cu banii de dupa vanzarea ap, Mentionez ca eu am cont la o banca din Spania.Ii pot depune in Rom in acel cont de Spania?.Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Intabulare si cadastru apartament
Multumesc frumos pentru raspuns.Sa aveti o noapte linistita.
Va rog sa ma ajutati intr o problema.Eu traiesc de mai multi ani in Spania, dar am un apartament in tara pe care acum vreau sa l vand. Am inteles ca trebuie facuta intabularea obligatoriu.Daca eu nu pot veni pentru a face aceasta intabulare, as putea face o procura prin consulatul de aici la o persoana si sa se ocupe el de asta? Si va rog sa mi precizati ce acte trebuiesc .Va multumesc anticipat.
Buna ziua! Am mai rugat o data sa ma lamureasca cineva in cazul ca am pierdut decizia de pensionare ce pot face. Deoarece acum locuiesc in Spania ce pasi trebuiesc urmati.Va multumesc anticipat.