avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate yany21

Activitate yany21

Discuție amenda
Buna ziua am si o intrebare ,am fost la taxe si impozite din orasul meu in data de 12/04/2012 si mam trezit ca am o amenda de platit in valoare de 400 lei conf LG. CONTAB.82/1991 ART 41 ALIN 2 LIT.E DIN 06/08/2008 si la taxe si impozite am fost sa intreb de unde vine si mia zis de la o firma care deaja nu o cunosc si sunt in stare de cercetare la parchet ptr ca am depus in 2011 o plangere ptr inselaciune ca in acte figurez ca administrator la o SC ce sanse am sa anulez amenda? La 3 zile de la insintarea amenzi am depus la judecatorie o plangere contravetionala de nulitatea amenzi faptul ca nu mia fot comunicat niciodata pana la data de 12.04.2012 .,pe 29.nov 2012 am procesul Ce as mai putea face in cazul acesta
va multumesc
Răspuns la discuția problema cu asigurare medicala
mia fost rau si am stat cateva ore internat pe sectie necesita internarea la urgenta ptr gastro-enterologie ce era sa fac ?
am fost internat in spital in NL si mia venit de plata 560 euro si compania de asigurari generali nu vrea sa mio plateasca de un an de zile si ce pot face imi vine intruna aceaiasi factura in fiecare luna acasa de 560 euro pe adresa din olanda
va multumesc
ma pune fiscu sau ANAF ma obliga sa achit suma de 21.520 lei dupa urma care am primit teapa de la o firma care figuram ca administrator si toata raspunderea eu am traso fara sa am cauza ca sunt adm si am depus plangere la politie ptr fals si altele ce imi face daca stau la o locuinta sociala la un camin de nefamilisti sparge usa ? stiu ca imi poate bloca contul bancar care il am pe zero
in afara de asta ce poate face am primit somatie prin posta si titlu executoriu pe mobile va multumesc
va multumesc
am fost cu numele nimica mai mult nu mia venit nimica acasa si mam trezit cu hartia aceasta nu cunosc nimica despre firma nu faceam harti si mam trezit ca administrator doar pe harti nu stiu nimica stiu ca scrie pe foaie aceasta sunt datori de la fisc
ma pus sa preaiau o firma si mai zis ca nu ma probleme si mia dat niste bani ma luat de pe strazi si acuma cand mia dat primaria locuinta sociala a incept sa imi apara asta in posta ce pot face in cazul acesta
va multumesc
obliga paratul [editat] Sa suporte pasivul neacoperit al debitoarei SC [editat] PANA LA CONCURENTA SUMEI DE 21.508,75LEI REPREZATAND CREANTE RAMASE NERECUPERATE
PRONUNTATA IN SEDINTA PUBLICA DIN 8.04.2011
JUDECATOR SINDIC
NU INTELEG CE POT FACE EU CUI SA ACHIT SI PTR CE
SI 2 ESTE CA EU NU AM AVUT NICIODATA FIRMA MA PUS CINEVA SA SEMNEZ DAR MAI DE MULT IN 2006 SE AJUNGE KA EXECUTARE SILITA ?


obliga paratul GHEORGHE IONITA Sa suporte pasivul neacoperit al debitoarei SC DUE EMME SRL DAENI PANA LA CONCURENTA SUMEI DE 21.508,75LEI REPREZATAND CREANTE RAMASE NERECUPERATE
PRONUNTATA IN SEDINTA PUBLICA DIN 8.04.2011
JUDECATOR SINDIC
NU INTELEG CE POT FACE EU CUI S AACHIT SI PTR CE
SI 2 ESTE CA EU NU AM AVUT NICIODATA FIRMA MA PUS CINEVA SA SEMNEZ DAR MAI DE MULT IN 2006