avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Activitate nicuplacinta

Activitate nicuplacinta

Răspuns la discuția Penalitati asociatie
multumes pentru raspunsuri sar putea sa aveti dreptate
Răspuns la discuția Penalitati asociatie
deci eu am pe ultima lista un debit de 607,48si penalitati 249,0 iar vecinu are 863,05 si penalizari 114,1 eu asta nu inteleg sunt cam greu de cap :D

a da trebuie sa ai facultate sai antelegi pe cei de la asociatie ei spun platiti la timp si e ok .lor le comvine 2 gioburi noi someri cum sa le platesti pe toate la timp
buna ziua direct la subiect .lista cheltuieli intretinere pe luna a 10 ,2013 ,a de plata total general 1186,28 .am platit pe data 6 01 2014 .500,00 lei pe data de 10 02 2014 100,00 leialta lista de intretinere na fost afisata decat pe luna februarie 2014 acum am penalitati 249,0 .. si total general 944,58. poate sa m-a ajute cineva ?multumesc
multumesc =D> e curioasa treaba de ce na venit imedia sa spuna ca nui place masina poate o rezolvam cumva dar peste o luna sa hotarit ca nui place vrea bani inapoi .culmea ca acum o are pe internet cu o suma mare de ce a cumparato eu cred ca e cum se numesc acei care vand masini ?bisnitari samsari si spune ca e si om al legi hmm
ajutatima.am vandut o masina defapt am dato la ocunostinta nam facut acte cu cunostinta sa ocupat de treaba asta ela a reparat ce trebuia la ia si a pus ceva comision a gasit client pusa pe net de el etc. cand a venit cumparatoru au verificato au studiato si mau chemat sa semnez actele de vinzare cumparare eu find proprietaru deci el imi daduse bani in momentu cand iam dato .dar cumparatoru dupa o luna vra bani inapoi ca nu mai vrea masina ca a dat pre mult si vrea ca ieu sai dau ceva bani inapoi spune dinsu ca avea vici ascunse ma ameninta ca ma da in judecata ca o sai dau triplu ca dinsu e politai la peninteciar si ca o sa ajung la el acolo......eu am spus ca so rezolve cu cunostinta care ia dat bani . eu numai am semanat atat sa fiu sigur ca o pot scade de la fisc multumesc daca ami puteti raspunde la asa o incurcarura
Răspuns la discuția izolatie termica fatada bloc
=D>multumesc pt raspuns
cei de facut locuiesc la etaju 4 acum 1 luna miam izolat terasa singur nici un vecin nu a pus 1 leu azi aud ca vecinu de la et 3 vrea sasi izoleze fatada cu alpinisti mi tare teama cami strica ce am facut cu greu stie cineva daca e vreo lege sa faca ce vrea pe terasa care am bagat eu bani si fara autorizatie are voie???
multumesc =D> conflictu e terminat acel cumnat are concubina poate se rezolva ceva e bine si pt noi si pentru iel va multumesc ca mati suportatLA REVEDERE
da doamna avocat.aveti dreptate juridic dar madam soacra doreste ca noi sal intrtinem si pe cumnat aici era problema noi plecam la servici si opa cumnatelu e sunat sa vina la papica .de platit platesc tot nu avem nici un ban restanta .Dar cand vad ca e inca o gura de hranit chiar ca ma dau cu capu#-o aici ar trebui putina omenie cred .dar ce am semnat tr sa fie an favoare si a ei si a noastra si in contract scrie ca conlocuim impreuna nu ca navem si noi voie sa stam in apartament multumesc pt atentie
multumesc de raspuns.adevaru e ca eu am facut marea greseala de a locui cu o persoana in varsta azi vrea miere maine sare un sfat pentru cei tineri m-ai bine cu chirie decat cu batrini eu nu cred ca ca voi face asa figuri cu copilul meu .poate prin faptu ca patimesc acu . astai romania tara de rahat saracie datorii .Ceausescu lea dat case moca la hodorogi si ei se cred avuti . nui o chestiune generala da multi asa fac ca soacra poama acra#-o