avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 362 soluții astăzi
Forum Activitate andreeey4ever

Activitate andreeey4ever

cum pot sa scap de amenzile primite pt rovineta ?
Răspuns la discuția accident rutier
pe mine mai mult pt daune morale ma intereseaza deoarce cheltuielile pt inmormantare au fost suportate in mare parte de catre firma unde lucra si nu vad ce alte cheltuieli materiale as putea sa solicit?deci pt astfel de daune trebuie neaparat sa cer ajutorul unui avocat specializat in asa ceva?
Răspuns la discuția accident rutier
daca i mi puteti spune care sunt actele necesare pt obtinerea despagubirilor de la rca?
Răspuns la discuția accident rutier
autoturismul accidentat era de la firma unde lucra.in conditiile astea cine se va adresa firmei de asigurari,eu ca membru al familiei sau firma unde lucra deoarece autoturismul in cauza era de la firma respectiva?
Răspuns la discuția accident rutier
va referiti la firma unde avea asigurarea casco sau rca-ul?
Discuție accident rutier
buna seara!va rog sa ma lamuriti si pe mine unde pot sa cer despagubiri in cazul in care un membru al familiei a murit intr-un accident rutier in timp ce venea de la locul de munca spre casa?mentionez ca soferul a pierdut controlul volanului si a itrat intr'un gard.in urma accidentului soferul si pasagerul din spate au murit pe loc.ma intereseaza pt pasagerul din spate?am inteles ca este stipulat ceva in polita casco sau se poate cere la firma unde avea autoturismul rca-ul???