avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 693 soluții astăzi
Forum Activitate katya77

Activitate katya77

Răspuns la discuția deranjarea linistii publice
multumesc de raspuns! pai si cum masuram decibelii?
Buna ziua,
Va rog frumos daca se poate, sa-mi rapundeti si mie la urmatoarea problema:
langa blocul nostru, la o distanta f mica de bloc, max 6m, este o casa veche pe care incearca niste ,,domni'' sa o refaca...adica darama vechii pereti cu ciocanul, zidesc alte ziduri, dau gauri non-stop cu bormasina, taie, darama, bat etc...in concluzie fac o galagie infernala , galagie de santier,non-stop de aprox 1 luna jumate, de dim pana seara fara sa intervina nimeni. Noi din pacate avem apt indreptat exact langa acest ,,santier'' si numai avem liniste...noi ca noi...dar avem un bebe mic care nu se mai poate odihni la orele lui de somnic intre 14-17 din cauza acestor muncitori> Am incercat sa le vb frumos, sa le explicam ca avem copil mic care trebuie sa se odihneasca...nu intereseaza pe nimeni, ba, mai rau fac...
Spuneti-mi va rog, chiar nu putem face nimic? chiar nu exsista nici o lege care sa ne protejeze pe noi locatarii??? Nu mai suportam!!! Sunt sigura ca astia care construiesc casa nici nu au autorizatie de demolare( pt cea veche) si nici pt constructia celei noi. Nu sunt nici o firma de constructie pur si simplu niste muncitori inchisi la culoare care demoleaza casa veche cu ciocanul!
nu va mai spun de praful si mizeria care o fac, fiindca nu exista nici o protectie in acest sens!
Va rog mult astept cu interes raspuns!!
multumesc,
katya


Buna ziua,
Va rog frumos daca se poate, sa-mi rapundeti si mie la urmatoarea problema:
langa blocul nostru, la o distanta f mica de bloc, max 6m, este o casa veche pe care incearca niste ,,domni'' sa o refaca...adica darama vechii pereti cu ciocanul, zidesc alte ziduri, dau gauri non-stop cu bormasina, taie, darama, bat etc...in concluzie fac o galagie infernala , galagie de santier,non-stop de aprox 1 luna jumate, de dim pana seara fara sa intervina nimeni. Noi din pacate avem apt indreptat exact langa acest ,,santier'' si numai avem liniste...noi ca noi...dar avem un bebe mic care nu se mai poate odihni la orele lui de somnic intre 14-17 din cauza acestor muncitori> Am incercat sa le vb frumos, sa le explicam ca avem copil mic care trebuie sa se odihneasca...nu intereseaza pe nimeni, ba, mai rau fac...
Spuneti-mi va rog, chiar nu putem face nimic? chiar nu exsista nici o lege care sa ne protejeze pe noi locatarii??? Nu mai suportam!!! Sunt sigura ca astia care construiesc casa nici nu au autorizatie de demolare( pt cea veche) si nici pt constructia celei noi. Nu sunt nici o firma de constructie pur si simplu niste muncitori inchisi la culoare care demoleaza casa veche cu ciocanul!:O
nu va mai spun de praful si mizeria care o fac, fiindca nu exista nici o protectie in acest sens! #-o
Va rog mult astept cu interes raspuns!!
multumesc,
katya