avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Activitate nikocristea

Activitate nikocristea

multumesc,
deci dupa ce termin cu medicalul pre sii postnata, poate sa depuna dosarul pentru indemnizatie si eu pot sa-mi reiau somajul?
buna ziua,
am si eu o intrebare:daca sunt in somaj poate intra sotul in crestere copil?
buna ziua,
As dori sa-mi spuneti cum se procedeaza cu medicalul prenatal in timpul somajului,eu sunt insarcinata in 29 saptamani si medicul de familie a spus ca ar fi mai bine sa duc acel medical de 126 de zile dupa ce nasc,ma intreb daca este vreo problema si cam cat se plateste acel medical eu avand un somaj de 480 lei.


multumesc,
nicoleta
buna ziua,si eu sunt insarcinata in 3 luni sunt in somaj si vroiam sa stiu daca pot intra in medical avand o sarcina cu risc..
Răspuns la discuția Indemnizatia pentru CCC
multumesc pentru raspuns,deci nu este nici o problema daca imi voi lua medical din luna 5,sper ca medicul sa-mi poata da un medical.
Răspuns la discuția Indemnizatia pentru CCC
buna ziua,
astazi mi-am depus dosarul la Agentia pentru ocuparea Fortei de Munca,sunt insarcinata in 8 saptamni,as dori sa stiu daca primesc indemnizatia pt crestere copil si cum se procedeaza,unde trebuie sa merg .

multumesc,
Răspuns la discuția Drepturi gravide
multumesc!
Răspuns la discuția Drepturi gravide
eu sunt pontata la locul de munca pina astazi,mi s-a dat o instiintare prin care ma anunta ca trebuie sa vin pe data de 18 sa-mi fac lichidarea......m-au sunat zilele trecuta si mi-au spus ca o sa ma sune ei atunci cind vor fi gata actele,ceea ce nu mi se pare in regula din moment ce eu sunt singura care are de pierdut:(
Răspuns la discuția Drepturi gravide
multumesc,
eu inca nu mi-am depus actele de somaj,astept sa fiu sunata de la firma la care am lucrat pt a merge sa-mi fac lichidarea,la somaj trebue sa anunt in momentul cind depun actele ca sunt insarcinata?
Răspuns la discuția Drepturi gravide
am 7 ani vechime pe cartea de munca,cind ar trebui sa anunt la somaj?