avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Activitate ale_blonda89

Activitate ale_blonda89

Răspuns la discuția calomnia
nu inteleg... de ce ar fi ... multumesc
Răspuns la discuția calomnia
va multumesc... singura mea pretentie este sa demonstrez minciuna acelei persoane deoarece este in joc reputatia mea... multumesc din nou.
Discuție calomnia
buna. as putea da in judecata pt calomnie o persoana care spune k a intretinut relatii sexuale cu mine si eu nici macar nu o cunosc??? bineinteles avand martori care sustin spusele acestuia... stiu , probabil pt altii pare o intrebare aberanta si un lucru lipsit de importanta dar pt mine nu este asa. va rog mult ajutati-ma cu un sfat sau o indrumare pt a sti ce pot face si cu cine as putea lua legatura pt a-mi rezolva aceasta problema. va multumesc
Răspuns la discuția ucidere din culpa
va multumesc frumos pentru raspuns si pentru informatia data... eram in ceata deorece imi spuneau niste cunostinte ca la pdeapsa lui de 3ani si 4luni va face 2 ani si ceva iar daca va fi selectat pentru munca va face mai putin de 2ani... ceva ceva stiam ca dupa o perioada din executia pedepsei va "intra" intr-o comisie si atunci se va decide la cat timp va avea loc eliberarea lui, insa nu stiam exact cum se calculeaza . multumesc din nou...
buna... am si eu o nedumerire... acum 3ani am avut un accident de masina in urma caruia a murit mama iubitului meu,acesta conducand masina... in urma procesului a fost condamnat la 3ani si 4luni de detentie... mentionez ca este recidivist iar pedeapsa primita este exact "coada" ramasa din mandatul executat. nedumerirea mea este: este posibil sa mearga sa-si ispaseasca pedeapsa cu 6luni la an avand in vedere ca nu sunt plangeri si nici reclamanti impotriva lui??? intreb si am ramas cu aceasta neclaritate deoarece auzisem in stanga si in dreapta ca este posibil si ca anul acesta se va modifica , codul penal si ca va intra o lege noua in vigoare cum ca anul de detentie se va calcula la 6 luni. va rog frumos ajutati-ma cu un raspuns sau macar sa imi spuneti unde ma pot documenta in privinta asta... va multumesc anticipat!!!