avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Activitate mara_anda

Activitate mara_anda

am un mag. alimentar,autorizat cod caen 4711 comert cu amanuntul vz.predominanta produse alimentare,iar in actul constitutiv am trecute mai multe act secundare.
Este nevoie de vreo autorizatie pt a putea aduce un ap de xerox in magazin?
Discuție tarif notar
Urmeza sa inchei actele pt un credit prima casa,mi-ati putea spune cam unde ajung taxele percepute de notar in cazul acestui tip de credit,pt suma de 30000 euro si poate tariful sa difere in functie de notar?
Discuție costuri onrg
Imi puteti spune care ar fi costurile pt schimbarea administratorului,avand in vedere ca am redactat singura decizia si actul constitutiv actualizat?
Răspuns la discuția specimen de semnatura
multumesc
As dori sa stiu daca pot obtine specimenul de semnatura pt administrator si de la un notar oarecare,sau se face numai in cadrul registrului comertului
As dori sa stiu daca acum se trece in actul constitutiv durata administratorului de 4 ani,sau e tot nelimitata, si daca puteti sa-mi dati un model pt decizia asociatului unic pt schimbare administrator,multumesc
as dori sa stiu daca atunci cand se intocmeste bilantul contabil la sf de an ,se poate depista daca s-a facut vreo greseala in registrul de casa,raportul de gestiune,etc,sau orice eroare de vede la sf fiecarei luni cand sunt predate documentele contabilei
doresc sa numesc pe altcineva administrator,care sunt pasii pe care trebuie sa-i fac/
si mai am o intrebare in legatura cu bilantul la sf de an,se poate vedea daca s-au facut erori in raportul de gestiune,in registru,etc sau orice fel de greseala se depisteaza odata cu predarea la sf de luna a documentelor contabilei.