avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters221975

Activitate ContSters221975

poate creditorul unei obligatiii -de a face- ce are drept titlu un [b]act notarial, sa solicite incuviintarea executarii silite?
adica, are o creanta certa lichida si exigibila?
adica obligatia de a executa ceva, ce rezulta din act autentic, corespunde dreptului de creaanta de a cere executarea..sau chiar aplicarea 580 indice 2 sau 580 indice 3 cpc
:">
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
Răspuns la discuția Sã mai și râdem
Un barbat la psiholog:
- Am venit la d-voastra cu o mica problema. Cred ca am o obsesie legata de sex.
- Cum asa? Cum se manifesta?
- Pai stati sa va explic. Dimineata la 5 ma trezesc. O simt pe nevasta-mea langa mine, ii simt caldura corpului nu ma pot abtine si...
- Foarte bine, este normal sa...
- Dar asta nu e nimc, la 7 cand ne trezim ea pregateste cafeaua si hop se apleaca in frigider dupa una alta si atunci eu iar nu ma pot abtine si...
- Dar nu vad care....
- Lasati-ma sa termin. Cand sa iesim, sa plecam catre servici ma saruta dulce pe buze si atunci eu simt ca nu mai pot si o mai iau o data pe
cuier....
- Va felicit aveti un...
- Dar stati ca asta nu e totul. Ajung la servici si iau toate secretarele la rand si apoi spre sfarsitul programului le mai iau o data si dupa ce pleaca toate o iau si pe femeia de servici la o tura... Apoi ma intorc acasa, o vad pe nevasta-mea, nu ma pot abtine si...
- Dar nu va suparati ca va intreb, dar de cand dureaza treaba asta?
- Pai, sincer, ma gandeam sa incep de luni....
de ce contestatia la RIF si impunere e asimilata procedurii prealabile in ceea ce priveste actele administrativ fiscale, in conditiile in care actele admn fiscale ca acte admn ar trebui sa urmeze calea legii contenciosului si nu codul fiscal sau de procedura fiscala?
apreciati ca legea speciala in ceea ce priveste judecata pe fiscal ca acte adm, e legea contenciosului admnistrativ sau codul fiscal?
nu stiu.:)..poate
pai da...dar daca dobandeste adjudecatarul/creditorul etc...100% parti sociale...patrimoniul, respectiv activele...?
am aceeasi opinie...insa ma gandesc la succesul unei contestatii formulate de debitor in ceea ce priveste imprejurarea ca valoare partilor sociale nu reflecta valoarea patrimoniului...si asta in car eu execut iar debitorul nu-i vinovat
sunt susceptibile de executare partile sociale la un srl?
la valoarea nominala sau de piata, evident in cazul afirmativ?
hotararea asociatului unic care este si debitorul meu, titular al partilor socilale si a majoritatii capitalului social ( in fapt 100%), poate fi revocata pe actiunea paulina?
contestatia la raportul de inspectie fiscala si impunere.. valoreaza sau este egala cu recursul gratios ori ba?
ceea ce nu inteleg e... raportul de inspectie fiscala are drept urmare ..IMPUNEREA?!
de ce trebuie atacat separat...adica de ce sa solicit ..sa zicem suspendarea..in conditiile in care nu am inca un prejudiciu si nu poate fi executat impotriva mea:">