avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Activitate stefania87

Activitate stefania87

Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
geisha...nu cred ca am scris ca m-a chemat la interviu....am spus ca am fost de curand la un avocat ....
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
stai linistita ca sunt prea putini cei care s-au angajat deja in aceste doua saptamani....daca nu ai deja un indrumator e ceva mai dificil...eu am fost de curand la un avocat destul de renumit si mi-a spus cu o mare tristete in voce ca e cea mai proasta perioada in care mi-am propus sa fiu avocat...dar in fine...mai cautam....
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Refuz pur si simplu sa mai raspund...probabil am fost inteleasa gresit...domnule inginer imi cer scuze ca v-am stupefiat in asa fel...dar referirea la educatia mea mi se pare total deplasata ....pentru un om cu o educatie cazona si disciplina v-as sugera sa fiti mai rezervat in afirmatii la adresa unor persoane pe care nu le cunoasteti...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
da da:)
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
oameni buni...nu am absolut nimic cu nimeni...dar ma enerveaza cumplit modul in care se comunica aici ( mai nou) adik frate, spui ceva ....si dupa aia un milion de ironii...si mie user-ul neavocatul mi se pare un tip informat care sunt convinsa ca nu instiga la vreun razboi...insa hai sa discutam civilizat ....si pe langa asta....multumesc ...sper sa fiu la fel de norocoasa...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Neavocatule poti sa aglomerezi cat spatiu doresti....dar foloseste expresii mai putin jignitoare pentru unii...exprima-ti parerea pe mii de pagini daca asta simti...dar sa nu ai impresia ca esti singurul care are o parere...si pana la urma nu este obligatoriu sa fim contra acestui examen....care e problema ta daca unii vor sa schimbe spete si sinteze???sau ca unii nu intervin in discutii????
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
in spirit pacifist...ca poate se mai gandeste careva ca sunt fiica cuiva de "sus", im doresc sa se rezolve contestatiile astea in spiritul dreptatii pentru cei care merita...sa ne reluam discutiile despre legile in vigoare, despre coduri si alte asemenea...si sa tinem pumnii tuturor celor care inca mai vor sa-si implineasca visele si poate sa schimbe cate ceva in viitor....
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
stefania87 a scris:

bravo neavocatule ai ghicit...esti foarte tare sa intuiesti omul din spatele mesajelor...adik daca ti-ai data seama de mami si tati inseamna ca ai simturi deosebite...esti exact genul de om care pica foarte usor in capcanele altora...te agiti. prea mult si pana la urma uiti ce doreai sa afirmi...adik dc de la un comentariu ironic ai ajuns la mami si tati inseamna ca sistemul asta te-a frustrat rau...si pana la urma aparam aceeasi cauza...nu imi amintesc sa fi precizat ca tot ce s-a intamplat cu examenul a fost corect..pot doar sa spun din proprie experienta ca pentru mine a fost ceva mai ok spre deosebire de anul trecut...
si pe langa toate acestea...ma asteptam sa ghicesti si ironia din spatele ploii de bani....da na...vezi daca la tine nu ploua....


Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
bravo neavocatule ai ghicit...esti foarte tare sa intuiesti omul din spatele mesajelor...adik daca ti-ai data seama de mami si tati inseamna ca ai simturi deosebite...esti exact genul de om care pica foarte usor in capcanele altora...te agiti. prea mult si pana la urma uiti ce doreai sa afirmi...adik dc de la un comentariu ironic ai ajuns la mami si tati inseamna ca sistemul asta te-a frustrat rau...si pana la urma aparam aceeasi cauza...nu imi amintesc sa fi precizat ca tot ce s-a intamplat cu examenul a fost corect..pot doar sa spun din proprie experienta ca pentru mine a fost ceva mai ok spre deosebire de anul trecut...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
cand te inscrii la un examen primul lucru pe care il faci este sa ai incredere in institutie...poate intr-o alta tara...poate se poarta la tine saracia ca la mine ploua cu bani...