avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 236 soluții astăzi
Forum Activitate florin_tata

Activitate florin_tata

va multumesc
am inteles , instanta hotaraste CUSTODIA COMUNA
-in ce va consta programul de vizitare pt copil?- sau copilul va fi ingrijit 1 luna de un parinte iar cealalta luna de celalat parinte?
- in cazul custodiei comune, se mai plateste de catre parinte pensia de intretinere pt copil?
DE FAPT IN CE CONSTA ACEASTA CUSTODIE COMUNA? LA CE SE REFERA, DACA SE POATE VA ROG UN RASPUNS CIT MAI COMPLET CA SA STIU DACA VOI REDESCHIDE PROCES SAU NU? MULTUMESC .
Discuție Custodia comuna
Ma intereseaza in mod deosebit aceasta problema .
Prin sentinta judecatoreasca am obtinut programul de vizitare al fetitei asa cum l am cerut ( am cerut incredintarea minorei si in caz nefavorabil, program de vizita), dar de fiecare data cind trebuie sa duc fetita la mama, aceasta plinge si nu o pot scoate din casa decit daca o pacalesc , in sensul ca ii spun ca mergem sa o vedem pt ca si mamei ei ii este dor de ea.
Va rog sa mi spuneti daca e mai bine sa apelez la DGASPC pt a se realiza un raport de evaluare si aceasta situatie sa fie analizata de personal calificat si ulterior sa redeschid procesul pentru reincredintare sau pe varianta de custodie comuna care sincer nu stiu ce prevede si in ce consta.