avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Activitate ditaclau

Activitate ditaclau

Multumesc frumos.Acum am inteles.O seara buna.
Asta mi-a spus domnul avocat da este eliberat de tot i sa dat interdictie dar nu va fi lasat sa plece singur va fi insotit de politie sa se asigure ca paraseste statul elvetian!
Dar el va fi eliberat de tot nu este trimis aici pentru a face inchisoare in tara lui. Nu inteleg de ce va fi preluat de politia de aici.Multumesc
Buna seara,as vrea sa va rog sa imi raspundeti la o intrebare daca se poate. Am pe cineva care a fost arestat in Elvetia.Domnul avocat care se ocupa de cazul lui mi-a spus ca va fi eliberat intr-o saptamana dar va fi insotit de politie.Din cate mi sa spus va fi trimis cu avionul.As vrea sa va intreb cum se procedeaza este insotit de politie doar pana il pune pe avion?Sau il insotesc pana in Romania?Va multumesc frumos.
Da am rugato de 2 saptamani acum a trimis imputernicire sa mearga la el dar mai mult ca sigur o voi schimba.Multumesc de raspuns
red98 a scris:

Ce raspunsuri frumoase au domnii se vede educatia.Parerea mea este sa o trimiteti la numarul 4 acolo sunt detinutii si mai mult ca sigur este si un personal acolo care sigur ii va da scrisoarea daca nu e bine pusa la numarul 4 o vor trimite la administratie cei de acolo.Succes.


Multumesc frumos
Alimanescu George a scris:

Raspunsul meu ramane valabil: de unde vreti sa stim cum sunt organizate inchisorile in Elvetia?.
Va sugerez sa trimiteti scrisoarea la ambele adrese.


Eu nu am intrebat cum sunt organizate eu am cautat ajutor intr.un fel va multumesc pentru sugestia dumneavoastra era mai simplu asa de la bun inceput decat sa fiu luata la rost ca de unde vreti sa stim sau cum imi inchipui etc.Va multumesc
Multumesc doamna silvia de raspuns nici doamna avocata ce am angajato nu stie as fi vrut sa se ocupe putin mai mult de acest caz deoarece este o situatie foarte grea pentru noi ca familie avand in vedere ca nu are nici un drept iar de cateva saptamani nu stim nimic de el.
Eu nu am intrebat unde sunt inchisi detinutii!
Intrebarea era in felul urmator unde trebuie trimisa scrisoarea unde sunt detinutii sau unde este administratia inchisorii?Adresa este urmata de un numar 4 si 6 la 6 este administratia inchisorii iar la 4 detinutii.Scrisoarea unde ar trebui trimisa la administratia inchisorii sau unde se afla detinutii?IAR DE CARAGIALE SIGUR NU E INTREBAREA!!!!!