avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Activitate NICOL31

Activitate NICOL31

Buna seara!legea mai sus mentionata mai este in vigoare?As dori sa inchid cateva abonamente la o firma de telefonie mobila,inainte de expirarea contractului si as vrea sa stiu daca legea aceasta ma poate ajuta.va multumesc.
Discuție MOSTENIRE
SUNTEM DOUA SURORI,MAMA A MURIT IAR TATAL TRAIESTE.CE DREPTURI ASUPRA CASEI AVEM?CE ACTE SA FACEM ?
Discuție Mostenire
Dupa moartea bunicului,bunica s-a recasatorit cu un barbat ce avea 2 copiis i s-a mutat in casa acestuia.Cei doi au fost casatoriti32 de ani.el a murit iar copii spun ca ea nu are niciun drept asupra casei sau bunurilor gospodaresti.Este adevarat?Ce drepturi ar avea ea ?Ce trebuie facut?Detalii.
AM O FETITA DE 9 LUNI SI AM OPTAT PENTRU CONCEDIU CRESTERE COPIL PE O PERIOADA DE UN AN.POT SA MAI PRELUNGESC ACEST CONCEDIU PANA IMPLINESTE COPILUL 2ANI?MENTIONEZ CA NU EXISTA PROBLEME MEDICALE SAU DE ORICE ALTA NATUTA.
SUNT NASCUTA IN 2 IANUARIE 1958 SI MA INTERESEAZA VARSTA DE PENSIONARE ANTICIPATA ,CU SAU FARA PENALIZARE.MENTIONEZ CA AM 34 ANI VECHIME IN MUNCA SI IN CONDITII NORMALE.
Discuție Pensia minima
Poate fi pensie mai mica de 350?Decizia de pensionare la limita de varsta a venit 295lei.
Se mai acorda un salariu la nasterea copilului,in acest an?Mentionez ca lucrez in invatamant.
VA MULTUMESC .
SUNT IN CONCEDIU CRESTERE COPIL;POT INCHEIA IN ACEASTA PERIOADA UN CONTRACT DE PRESTARI SERVICII SAU SA-MI DESCHID UN P.F.?