avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Activitate roxi8423

Activitate roxi8423

Răspuns la discuția Decl 112 nedepusa
Buna,
Daca descarci o declaratie 112 de pe net in format pdf pe prima pagina in stanga jos ai o optiune cu "Adauga cele 10 creante din vectorul fiscal pe 0" si ti le genereaza automat.
Buna ziua,
Am si eu un angajat care si-a facut cerere pentru concediu fara salar pentru perioada 01.11.2011 - 31.12.2011 pentru motive personale. Il inregistrez in revisal sau nu? Si daca da in ce termen?
Răspuns la discuția REVISAL -RAPORTUL PE SALARIAT
Imi pare rau dar in cazul asta nu pot sa va ajut...nu m-am confruntat cu asa ceva si sper sa nici nu se intample daca toata lumea zice ca nu stie. Incercati sa vorbiti la ITM la informatica. Multa bafta.
Răspuns la discuția REVISAL -RAPORTUL PE SALARIAT
Buna ziua,
Din cate stiu eu data inscrisa este data la care se face modifica in revisal . Si mai este pe forum

www.avocatnet.ro/content/for...
Răspuns la discuția Contract pe durata determinata
Buna ziua,
Art 82
(4) Între aceleaşi părţi se pot încheia succesiv cel mult 3 contracte individuale de muncă pe durată determinată.
(5) Contractele individuale de muncă pe durată determinată încheiate în termen de 3 luni de la încetarea unui contract de muncă pe durată determinată sunt considerate contracte succesive şi nu pot avea o durată mai mare de 12 luni fiecare.
Art 84
(1) Contractul individual de muncă pe durată determinată nu poate fi încheiat pe o perioadă mai mare de 36 de luni.

Aceasta (Codul muncii) este baza legala nu diversele publicatii unde se dezbat diverse discutii pe diferite teme desi toate legile si codurile minunatei noastre tari sunt interpretabile.
Discuție revisal
Buna ziua,
In noul revisal nu gasesc unde as putea introduce sporul pentru viza control financiar preventiv?
Răspuns la discuția Coduri CAEN organizare evenimente
Va multumesc
Buna ziua,
Pentru o firma de organizari de evenimente as avea nevoie de putin ajutor cu codurile caen. Pentru importul de flori aranjamente florale si accesorii, pentru comercializare alcool si tutun, si pentru predare cursuri. Multumesc.