avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Activitate duikan

Activitate duikan

Răspuns la discuția condamnare
condamnare va fi tot cu suspendare ?? spuneti-mi mai multe detalii al ce sa am astept..
Răspuns la discuția condamnare
probatoriu inseamna Serviciul de Probatiune ??..pentru ca m-au chemat sa imi faca un referat sau ceva de genu...
Discuție condamnare
buna ziua....am si eu o condamnare de 1 an si 6 luni pentru talharie si acum am fost acuzat de furt calificat si sunt citat la judecatorie....ce se va intampla ?
buna ziua....am si eu o problema....citeam astazi legislatia rutiera si am vazut acolo specificand ca daca ai fost condamnat la omor,lovire vatamare si talharie nu indeplinesti conditiile....precizez ca abia am implinit 18 ani si in urma cu un an jumate am fost condamnat la 1 an si 6 luni cu suspendare pentru talharie....imi afecteaza asta obtinerea permisului de conducere ?
Răspuns la discuția despre cazierul judiciar
am retinut...multumesc mult pentru raspunsuri...tutror
Răspuns la discuția despre cazierul judiciar
va multumesc pentru raspunsuri....deci am inteles ca atunci cand ma voi implini 18 ani si imi voi scoate cazierul pe el nu o sa scrie nimic legat de ceea ce am facut ...
Răspuns la discuția despre cazierul judiciar
am fost condamnat de talharie 1 an si 6 luni cu suspendare .....deci este in cazier ??
buna ziua....as vrea si eu sa aflu daca faptele savarsite pana la implinirea varstei de 18 ani se inscriu in cazier ....multumesc
Răspuns la discuția Viza SUA - cazier
da stiu asta dar va intreb ...cei de la ambasada iti verifica sa vada daca ai cazier si sa te respinga ??
daca am cazierul pata pot pleca in america ? am chemare in america pentru a lucra la castiguri si alte activitati legate de teatru in care sunt specializat...multumesc