avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate nagyjudith

Activitate nagyjudith

Multumesc
Avem un caz de angajat cu 4 ore in functia de laborant facultate, care este prezent la servici conform orarului facultatii, adica in fiecare zi intre alte ore, respectandu-se totusi cele 4 ore /zi. Cum se trece in contractul de munca acest lucru? putem detalia pe zile?
Multumesc
As dori sa stiu daca este nevoie de solicitarea unei autorizatii de constructie pentru lucrari de reamenajare interioara a locuintei, fara modificari de structura.
Răspuns la discuția Contract comodat auto
Multumesc
Se poate incheia un contract de comodat sau inchiriere auto intre doua persoane fizice?
Discuție Timbru mediu
La vanzarea unui autoturism inmatriculat prima data in Romania in 2000 este nevoie de plata timbrului de mediu?
Suntem persoana juridica (Universitate). Pentru incasarea diverselor taxe de la persoane fizice (studenti), eliberam bon fiscal. Intrebarea este daca in raport cu persoane juridice utilizam tot bonul fiscal sau eliberam chitanta ? (ex.pt.incasarea chiriei , taxei de conferinta)
Răspuns la discuția Serie sasiu ruginita, nu se vede
Am fost la RAR si ei m-au trimis la plimbare
Am achizitionat un smart. La omologarea de la RAR, s/a constatat ca locul unde este poansonata seria de sasiu este ruginit, nu se poate citi.
Seria mai apare intr-+un loc, pe un adeziv original montat in fabrica si corespunde.
Am cerut istoricul masinii de la Mercedes si este ok, masina nu e furata, etc.
Cum procedez pentru repoansonarea seriei?
Multumesc
Cum poate un angajat sa verifice daca angajatorul vireaza contributia CAS?