avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Activitate l-anamaria

Activitate l-anamaria

Răspuns la discuția Proces
Acest proces literar e foarte important,de aceea profesoara are pretentia sa ne interpretam,si sa ne intram in rol cat mai bine.Am mai avut asemenea procese dar atunci a fost avocat al apararii,am avut foarte multa treaba si nu imi mai amintesc cum s-a prezentat atunci cazul.
Va multumesc foartemult:)

P.s:Multumesc lui Alex Munteanu in special pentru timpul alocat,ajutorul mi-a fost de mare folos:)
Răspuns la discuția Proces
Ion este acuzat de moartea sotiei lui,Ana.Ion profita de naivitatea Anei,si o lasa insarcinata,inainte de casatorie,si astfel aceasta este nevoita sa se casatoreasca cu Ion.Acest plan este facut de catre Ion care dorea sa se insoare cu Ana din interes,aceasta fiind foarte bogata. Anase sinucide dupa ce afla ca sotul ei are o relatie cu vecina,Florica.
Răspuns la discuția Proces
Procesul se bazeaza pe romanul "Ion" de Liviu Rebreanu.Cunoasteti romanul sau sa rezum intamplarile?
Discuție Proces
Sunt eleva in clasa a 10 si la scoala trebuie sa facem un "Proces Literar",iar eu sunt procurorul.A-si avea nevoie de putin ajutor deoarce nu stiu cum ar trebui sa prezint vcazul,am cautat exemple pe internet,dar nu am gasit nimic...Ma poate ajuta cineva?Va rog:)